Łyżko-krokodyle, chwytaki do bel do ładowaczy czołowych Sonarol

Ładowacz to maszyna rolnicza, która służy do załadunki i rozładunku materiałów takich jak piasek, żwir, nawozy, buraki i inne produkty gospodarstwa rolnego. Aby dopasować jej funkcjonalność do rodzaju ładowanego materiału, można zamontować odpowiedni osprzęt.
W tej kategorii wyróżnia się między innymi chwytaki zwykłe i łyżko-krokodyle. Poznaj bliżej specyfikę ładowaczy czołowych oraz ich osprzętu.

Ładowacz czołowy – czym jest?

Ładowacz to maszyna rolnicza służąca do załadunku i przewozu różnych materiałów. Wyróżnia się dwa główne rodzaje ładowaczy: samojezdne i ciągnikowe. Te drugie są napędzane pracą zewnętrznego pojazdu. A co z akcesoriami?

Osprzęt do ładowaczy to szeroka kategoria różnych dodatkowych urządzeń. W jej skład wchodzą chwytaki do bel, chwytaki wielofunkcyjne, widły przesuwne, łyżki do materiałów sypkich, łyżko-krokodyle i wiele innych– wylicza ekspert z firmy Powerfarm.

Osprzęt do ładowaczy

Aby transportować i ładować określony materiał, niezbędne jest czasem zastosowanie profesjonalnego osprzętu do ładowaczy. Najpopularniejszymi są:

  • chwytaki do ładowaczy – to szeroka grupa urządzeń, które umożliwiają przeładunek materiałów masowych. Świetnie sprawdzają się także podczas prac, które wymagają kopania. Istnieje wiele typów chwytaków, które, różniąc się budową, umożliwiają przeładunek bali, kiszonek, obornika czy słomek;
  • widły przesuwne – służą do szybkiego i bezpiecznego transportowania palet,
  • łyżki – osprzęt ten umożliwia transport materiałów sypkich, o niejednolitej konsystencji. Dostępne są w różnych wariantach – zamówić można np. łyżki objętościowe czy łyżki wysokiego obrotu;
  • łyżko-krokodyle – doskonale sprawdzają się w pracy z materiałami lekkimi, które wymagają podtrzymywania od spodu. Wmontowana łyżka umożliwia łatwe podgarnięcie i nabranie materiału.

Ładowacze czołowe to bardzo funkcjonalne urządzenia, które mogą być wykorzystywane z powodzeniem w trakcie wykonywania codziennych prac rolniczych. Pozwalają na szybkie nabranie i przetransportowanie ładunku. Praca z ładowaczem uwalnia rolników od manualnego wykonywania wielu ciężkich prac, pozwala zaoszczędzić czas oraz umożliwia bezpieczny i wygodny transport materiałów.

Wybierając ładowacz (ciągnikowy), powinno się wziąć pod uwagę model i moc posiadanego ciągnika. To od jego pracy zależeć będzie poprawne funkcjonowanie ładowacza. Przy zakupie należy także sprawdzić dokładnie wydajność układu hydraulicznego ładowacza. Właściwie dopasowany ładowacz wraz z osprzętem może stać się niezastąpionym pomocnikiem każdego rolnika. To urządzenie, które pomoże w załadunku, rozładunku i transporcie.

śr. ocena 5 / głosów 5