Likwidacja zmarszczek mimicznych

Zmarszczki, które pojawiają się na naszej twarzy, to oznaka upływającego czasu. Skóra staje się mniej jędrna, przez co nie zachowuje dotychczasowej formy. Współczesna medycyna estetyczna pozwala na likwidację zmarszczek mimicznych mało inwazyjnymi metodami, którym daleko jest do zabiegów chirurgicznych. By jak najdłużej zachować młody wygląd, warto się na nie zdecydować, zanim będzie za późno.

zmarszczki-mimiczne

Zabieg toksyną botulinową

Toksyna botulinowa, której nazwa może brzmieć nieco groźnie, to całkowicie bezpieczny środek, który stosowany jest w medycynie od lat. Początkowo wykorzystywany był przez neurologów, którzy za jego pomocą dokonywali korekty uciążliwego dla pacjentów kurczu twarzy. Sprawdzał się również w okulistyce do leczenia zeza. Dzięki zahamowaniu przewodzenia impulsów nerwowych, mięśnie i znajdująca się nad nimi skóra stają się rozluźnione, przez co twarz wygląda bardziej estetycznie.

Dzieje się tak w momencie, gdy botulina zostaje wstrzyknięta domięśniowo lub podskórnie. Zdecydowana większość pacjentów deklaruje, że zabieg ten jest bezbolesny – dowiadujemy się w Przychodni Specjalistycznej High-Med z Warszawy.

Nie pozostawia też żadnych śladów, za to likwiduje zmarszczki. W zależności od stanu skóry, zmarszczki mogą zniknąć całkowicie lub wygładzić się częściowo. Twarz staje się bardziej promienna, a rysy twarzy łagodniejsze, przez co wyglądamy młodziej.

Wskazania i rezultaty

Zabieg toksyną botulinową poleca się do usuwania szczególnie do usuwania zmarszczek, które powstają w górnej części naszej twarzy. Są to nie tylko tak zwane kurze łapki, ale również zmarszczki między oczami, między brwiami i te, które tworzą się na czole. Ze względu na to, że zabieg jest nieinwazyjny i bezpieczny, można łączyć go z różnymi metodami liftingu twarzy. Wbrew pozorom, metoda ta cieszy się popularnością nie tylko wśród kobiet. Także mężczyźni, którym zależy na młodym i świeżym wyglądzie, coraz chętniej z niego korzystają. Dziś o wygląd dbamy nie tylko dla samych siebie, by podwyższyć swoją samoocenę. Zadbanego wyglądu wymaga od nas także praca z ludźmi. Podobnie jak trudno wyobrazić sobie fryzjerkę z zaniedbanymi włosami, podobnie trudno wyobrazić sobie na przykład coacha kariery, którego twarz zdradzać będzie zmęczenie i znużenie. Efekt działania botuliny jest widoczny już kilka dni po wykonaniu zabiegu i utrzymuje się on mniej więcej do pół roku. Można więc śmiało powiedzieć, że likwidacja zmarszczek mimicznych tą metodą działa błyskawicznie i daje relatywnie trwałe efekty. Dodatkowo, wbrew krążącym mitom na temat niektórych drogich kosmetyków, nie są one w stanie dać tak widocznych efektów, jak zabieg wstrzykiwania toksyny botulinowej.