Leasing na samochód z UE

Leasing samochodowy to bardzo popularna usługa, polegająca na finansowaniu auta firmowego. W określonym czasie i na określonych warunkach odpłatnie użytkujemy samochód, bez względu na jego typ – zarówno osobowy, jak i ciężarowy czy dostawczy. Możliwy jest również leasing na samochód z UE. Co trzeba wiedzieć na temat leasingu samochodu z zagranicy?

leasing-samochod

Czy można wziąć leasing na samochód z zagranicy?

Tak, jak najbardziej można zdecydować się na leasing samochodu z zagranicy. Dzięki temu otrzymamy znacznie ciekawszą ofertę, niż w przypadku zakupu nowego samochodu, prosto z salonu. Znacznie oszczędzimy, a dodatkowe środki będziemy mogli przeznaczyć na inne cele, np. związane z firmowymi inwestycjami.

Dlaczego warto zdecydować się na leasing na samochód z UE?

Leasing na samochód z UE jest doskonałym sposobem na zmniejszenie kosztów związanych z zakupem samochodu. Bez auta firmowego nie możemy się obyć, ale po co przepłacać, skoro można wydać zdecydowanie mniej? Tym bardziej, kiedy zdecydujemy się na samochód z zagranicy. Tam wybór jest dużo bogatszy, a ceny są znacznie bardziej atrakcyjne. Otrzymamy doskonale wyposażony pojazd, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Warunki stawiane samochodom z UE nie są rygorystyczne. Powinniśmy bez problemu sfinansować wybrane auto leasingiem, o ile dostosujemy się do stawianych wymogów.

Co jest konieczne do leasingu na samochód z zagranicy?

Najważniejsze w przypadku leasingu na samochód z UE jest posiadanie kompletu dokumentów, dzięki którym bez problemu zarejestrujemy pojazd w Polsce. Warto skorzystać z usług firmy zajmującej się leasingiem, aby uniknąć żmudnych formalności.

Niezbędne będzie posiadanie tłumaczeń do dokumentów, które należy złożyć w odpowiednim dla miejsca zamieszkania Wydziale Komunikacji. Pamiętajmy o barierach wiekowych! Nie można wybrać samochodu starszego niż 8 lat, w przypadku samochodów ciężarowych maksymalna granica wiekowa wynosi 10 lat. Co za tym idzie, sprowadzając do Polski trzyletnie auto, będziemy mieć 5 lat na spłatę rat leasingowych. Ważny jest również dobry stan techniczny auta, który wpływa na ostateczne koszty leasingu.

Kto zajmuje się leasingiem na samochód z UE?

Jeżeli chcemy skorzystać z leasingu na samochód z UE, powinniśmy skorzystać z oferty sprawdzonych firm, takich jak Broker leasingu i kredytu z Gliwic. Specjalizuje się w wyszukiwaniu najlepszych rozwiązań dla klientów, udzielając porad w zakresie kredytów i leasingu samochodowego. Doradcy leasingowi dokładnie sprawdzają, co będzie dla danej osoby korzystniejsze i proponują najwyższej jakości usługi.

śr. ocena 5 / głosów 5