Lato a pandemia – dlaczego warto pomyśleć o przyczepce do roweru Xrover lub rowerku trójkołowym?

W czasach jakie nastały po ogłoszeniu globalnej pandemii COVID-19, nic już nie będzie takie samo. Wszelkiego rodzaju obostrzenia nakładane przez władze mocno zmieniają nasze życie, a strach jakiego doświadczamy każdego dnia, dodatkowo wszystko komplikuje. Jak się niestety okazuje, zbliżające się wakacje stoją pod znakiem zapytania, co samo w sobie jest już wystarczającym powodem do smutku. Czy istnieje jakiś sposób, by lato jednak nie zostało do końca zmarnowane? Jak mają do tego podjeść rodzice niepełnosprawnych dzieci?

Wyczekiwany urlop w tym roku, będzie wyglądał zupełnie inaczej niż wszystkie poprzednie. Jeśli do tej pory zawsze wyjeżdżaliśmy zagranicę, obecnie nie będzie to już takie pewne. Choć niektóre turystyczne kraje zaczynają otwierać się na przyjezdnych, to niejasne przepisy i zwykła podejrzliwość każą nam obawiać się o to, co zastaniemy na miejscu. Wakacje w kraju – spędzane nad morzem, na Mazurach, czy Podhalu – także będą odbywać się pod dyktando wirusa SARS-CoV-2, czasem mając niewiele wspólnego z tym, co pamiętamy jeszcze z zeszłego lata.

Sposoby na aktywne spędzenie wakacji w 2020 roku

W artykule jaki specjalnie dla Was przygotowaliśmy, zastanowimy się nad tym, czy mimo zaistniałej sytuacji, możliwe jest aktywne i bezpieczne spędzenie – czy w domu, czy jednak na wyjeździe – nadchodzących ciepłych dni. Szczególnie zaś skupimy się na propozycjach dla rodziców, których pociechy zmagają się z różnego rodzaju zaburzeniami ruchu.

Przyczepka Xrover – wprowadzenie

Po miesiącach spędzonych głownie w domu, odpowiednia dawka aktywności przyda się jak nic innego. Zamiast zostać w centrum, zdecydowanie lepiej wybrać się za miasto, gdzie na łonie natury z pewnością odpoczniemy efektywniej i bezpieczniej. Spacer po lesie wydaje się niezmiernie ciekawą opcją, podobnie jak przechadzka, bieg, czy też jazda na rowerze po oddalonym od danej metropolii parku. Do każdej z tych prozdrowotnych czynności wprost znakomicie nada się, od niedawna dostępny na polski rynku Xrover. Urządzenie to bowiem łączy w sobie aż trzy różne sprzęty – wózek spacerowy, wózek do biegania oraz przyczepkę rowerową.

Zalety tego rozwiązania

Ten specjalny, trójkołowy pojazd, dedykowany jest dzieciom cierpiącym na MPD, przepuklinę oponowo-rdzeniową, a także mnogie dysfunkcje dolnych kończyn. Jedną z bardziej chwalonych przez opiekunów cech okazuje się być jego naprawdę lekkie prowadzenie, możliwe między innymi dzięki znakomitemu wywarzeniu, a także wygodnej, regulowanej rączce. Przypinanie i odpinanie od roweru nie należy do ciężkich zadań, zaś dodatkowe wyposażenie sprawia, że urządzenie to bez żadnej przesady można nazwać wysoce funkcjonalnym i – co najważniejsze – pomagającym w sprawnej rehabilitacji. Mówiąc o wyposażeniu, mamy na myśli przede wszystkim przydatny, chroniący przed słońcem i deszczem, daszek, jak również ergonomiczny klin, wkładany między nogi dziecka, doskonale rozmieszczone pasy, a także łatwo regulowany zagłówek.

Rehabilitacyjne rowerki trójkołowe

Sytuacja epidemiologiczna w kraju i na świecie w tym momencie nie uderza juz tak bardzo w nasza aktywność fizyczną. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podczas tych wakacji wybrać się całą rodziną na świeże powietrze i pospędzać nieco czasu razem – wspólnie ruszać się, starając cieszyć się chwilą. Sieć sklepów medycznych i rehabilitacyjnych Strefa Zdrowia, dzięki której mogliśmy lepiej przygotować się do stworzenie niniejszego tekstu, zaleca między innymi nowoczesne trójkołowe rowerki, wspierające dzieci i młodzież, dotknięte zachwianym poczuciem równowagi. Nie od dziś wiadomo przecież, że należyta stymulacja ruchowa pozytywnie wpływa na utrzymanie w dobrej kondycji całego układu mięśniowo-szkieletowego, dodatkowo poprawiając jakość krążenia i głębię oddechu.

Zbawienny wpływ prozdrowotnych rowerków

Nie będzie niespodzianką to, że już sama wycieczka, pozwalającą naszemu podopiecznemu poczuć smak przygody, działa w sposób dobroczynny na wszystkie jego zmysły, gwarantując szczery uśmiech. Wyjątkowo szeroka gama rozwiązań trójkołowych sprawia, że bez żadnego problemu wybierzemy coś, co przypadnie do gustu dziecku, a także nam samym. Wysoka stabilność tego typu rozwiązań, bogate standardowe wyposażenie, łatwość wsiadania i zsiadania to tylko niektóre z licznych plusów, wspierających rehabilitację rowerków. Co warto jeszcze nadmienić, wiele z nich posiada fabrycznie zamontowany mechanizm ostrego koła, wymuszający nieprzerwany ruch nóg, dodatkowo intensyfikujący zdrowotne efekty jazdy.

śr. ocena 0 / głosów 0