Kryteria wyboru krzeseł do biura

Dobrze dobrane, dopasowane do potrzeb pracowników krzesła do biura to udana inwestycja w zdrowie i wygodę zatrudnionych osób. Dzięki nim można nie tylko uniknąć schorzeń kręgosłupa, ale także korzystnie wpłynąć na efektywność pracy. Jak wybrać ergonomiczne krzesło do biura? Dowiedz się, co jeszcze oprócz trwałych materiałów oraz możliwości regulacji podłokietników jest istotne podczas dokonywania wyboru.

Krzesło biurowe musi być ergonomiczne, czyli właściwie jakie?

Ergonomiczne krzesło biurowe dopasowuje się do sylwetki siedzącej na nim osoby, zapewniając jej komfort oraz wygodę podczas wykonywania codziennych obowiązków. Dzięki właściwie wyprofilowanemu siedzisku oraz oparciu, wygodnym, regulowanym podłokietnikom, a także regulacji wysokości siedziska i nachylenia oparcia możliwe jest idealne dostosowanie krzesła biurowego do indywidualnych potrzeb jego użytkownika. Jest to niezwykle ważne, bo utrzymanie prawidłowej postawy w czasie wykonywania pracy siedzącej zmniejsza ryzyko rozwoju schorzeń kręgosłupa, wystąpienia niewydolności żylnej oraz przewlekłego bólu głowy, który często dokucza osobom spędzającym wiele godzin w pozycji siedzącej.  Inwestycja w wysokiej jakości, ergonomiczne krzesła biurowe szybko się zwróci i zaprocentuje poprawą komfortu pracowników oraz wzrostem ich zadowolenia z wykonywanej pracy.

Dobrze wyprofilowane, ergonomiczne meble biurowe pozwalają na przyjęcie optymalnej dla zdrowia kręgosłupa pozycji podczas wykonywanej pracy. Przekłada się to nie tylko na odczuwany komfort oraz wygodę pracowników, ale także na efektywność wykonywanej pracy. Wybierając krzesła i fotele biurowe, trzeba zwrócić uwagę zarówno na ich zgodność z obowiązującymi normami BHP, jak i jakość wykonania oraz trwałość. Nie bez znaczenia pozostaje też design, który pozwala zmienić przestrzeń biura w eleganckie i reprezentacyjne wnętrze – wyjaśnia specjalista z firmy Semar z Tych.

Fotele i krzesła biurowe – kluczowe kryteria wyboru

Ergonomia to pierwsze i najważniejsze, ale nie jedyne z kryteriów wyboru krzeseł do biura. Podczas wyboru z oferty wielu producentów i dystrybutorów biurowego wyposażenia, trzeba zwrócić także uwagę na:

  • możliwość dopasowania rodzaju krzesła do wykonywanej pracy,
  • zastosowanie trwałych, odpornych na intensywne użytkowanie i łatwych do utrzymania w czystości materiałów,
  • rozwiązania zapewniające skórze oddychanie (zastosowanie nowoczesnych tkanin obiciowych),
  • dostępne opcje regulacji wysokości i położenia siedziska, oparcia oraz podłokietników,
  • możliwość dopasowania krzesła do stylu wystroju biura,
  • możliwość wyboru spośród wielu różnych typów krzeseł i foteli biurowych z oferty jednego sklepu.

Bardzo ważna jest także możliwość skorzystania z fachowej porady ekspertów oraz dodatkowych usług projektowych, które sprawią, że biuro zyska nie tylko wyjątkowy styl oraz unikalny, przyjazny klimat, ale także stanie się wizytówką firmy.

śr. ocena 5 / głosów 5