Kiedy opłaca się długoterminowy wynajem aut?

W obecnych czasach możliwość użytkowania samochodu jest niezbędna zarówno w przypadku osób prywatnych, jak i wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw. Niestety, nie zawsze możemy sobie pozwolić na zakup nowego auta. W takiej sytuacji najbardziej korzystnym rozwiązaniem okazuje się długoterminowy wynajem aut, dzięki któremu zyskujemy potrzebny nam pojazd bez konieczności kupowania go, co przekłada się na dużą oszczędność finansową.

wynajem-samochodow

Korzyści z długoterminowego wynajmu auta

Długoterminowy wynajem samochodu niesie za sobą szereg korzyści. Jest to czas powyżej miesiąca, w którym swobodnie możemy korzystać z  pojazdu. Zazwyczaj wynajmowane są auta nowe lub mające najwyżej kilka lat, co zapewnia duży komfort użytkowania. Wszelkie naprawy, ubezpieczenia i przeglądy samochodu zawarte są w cenie wynajmu, a w razie jakiejkolwiek usterki wymagającej naprawy, dostajemy auto zastępcze, co w przypadku wynajmu przez firmę jest bardzo korzystne, ze względu na zapewnienie płynności jej funkcjonowania. W kosztach zawarta jest także wymiana opon oraz ich przechowywanie. Stałe opłaty trwające przez cały okres trwania umowy wyeliminują ryzyko niespodziewanych kosztów, dzięki czemu mamy pewność, że nie przekroczymy wysokości naszego budżetu. Dostajemy ogromne możliwości wyboru, dzięki czemu możemy całkowicie dostosować samochód do naszych potrzeb. Decydujemy o jego marce, wyposażeniu, a nawet kolorze, a jednocześnie nie ponosimy kosztu zakupu, a jedynie płacimy wyłącznie za faktyczny czas użytkowania. Co ważne, nie musimy wnosić opłaty wstępnej.

Wynajem dla osób prywatnych i firm

Wynajem długoterminowy kierowany jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dużych oraz małych firm.

Pozwala to na stworzenie własnej floty pojazdów wszelkim przedsiębiorstwom, bez konieczności ich kupowania. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie w przypadku początkujących firm, które zyskują duże możliwości rozwoju poprzez posiadanie samochodów, jednocześnie nie ponosząc kosztów wkładu własnego – informuje nasz rozmówca reprezentujący firmę BTMCAR.

Wynajmowany pojazd doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku przewożenia towarów poprzez wynajęcie auta dostawczego, jak i spotkań z klientami, gdy zależy nam, by auto było reprezentatywne. Długoterminowy wynajem aut jest bardzo ceniony również przez osoby prywatne, które dzięki temu rozwiązaniu mogą sobie pozwolić na wakacyjny wyjazd z rodziną lub przyjaciółmi, mając zapewniony wysoki komfort podróży. Sprawdza się także w przypadku, gdy nasze własne auto znajduje się w warsztacie lub gdy jesteśmy w trakcie zakupu nowego samochodu. Zapewnia nam pełną mobilność, a więc nie musimy martwić się niespodziewaną koniecznością wyjazdu do oddalonych od nas miejsc.

śr. ocena 5 / głosów 5