Kiedy i dlaczego warto kupować fotele obrotowe?

Fotele obrotowe idealnie nadają się do biur, ale nie tylko. Warto pomyśleć o zakupie tego typu krzesła, jeśli wykonujemy pracę z domu i prowadzimy własne Home Office. Pomyślmy o nich również w trakcie wyposażania pokoju dziecięcego. Długie godziny, spędzane przy biurku podczas nauki, niekorzystnie wpływają na kręgosłup naszej pociechy, dlatego tak ważne jest odpowiednie krzesło. Dlaczego fotel obrotowy będzie najlepszy?

fotel-obrotowy

Bez względu na to, czy fotel obrotowy będzie nam służył w biurze czy w domu, jest on najlepszym rozwiązaniem dla zapewnienia sobie komfortu podczas długich godzin pracy przy biurku. Ergonomiczny, idealnie dopasowany do kręgosłupa sprawi, że unikniemy poważanych problemów zdrowotnych, związanych z tak zwaną pracą siedzącą, czyli bólów kręgosłupa czy uczucia chronicznego zmęczenia. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w fotel obrotowy?

Komfort

Fotel obrotowy jest po prostu bardziej komfortowy niż zwykłe krzesło – wyjaśnia pracownik firmy meblarskiej Stecko Meblea wygodę klienci cenią sobie najbardziej. Na komfort składa się wiele elementów, między innymi możliwość regulacji podparcia dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Klienci wykonujący pracę siedzącą najbardziej skarżą się właśnie na problemy związane z tą częścią krzyża.

Na wygodę omawianego rodzaju krzeseł składa się także ich wyposażenie w podłokietniki, których wysokość, długość oraz głębokość można regulować. Nie bez znaczenia jest przesuwne siedzenie oraz możliwość regulacji nachylenia oparcia, w najdroższych modelach foteli obrotowych nawet do pięciu różnych pozycji.

W przypadku omawianych foteli komfort idzie w parze ze zdrowiem. Omawiane bowiem funkcje, w które wyposażony jest każdy fotel, znacząco przyczyniają się do zachowania prawidłowej postawy podczas długich godzin, spędzanych przy biurku. Ergonomia foteli obrotowych pozwoli utrzymać kręgosłup w zdrowiu, a także wyeliminuje groźne choroby, związane z pracą siedzącą, takie jak na przykład zakrzepica żył.

Estetyka

Innym powodem, dla którego warto kupić fotel obrotowy jest estetyka. Duży wybór kolorów oraz rodzajów tapicerki, sprawia, że możemy dopasować omawiany typ mebla do każdego wnętrza, w tym również do pokoju dziecięcego. Eleganckie wzornictwo, estetyczne linie oraz wyrafinowany styl foteli sprawiają, że będą idealne również do dyrektorskich gabinetów. Elementy wykończenia, wykonane ze srebrnego, metalicznego lub błyszczącego chromu zachwycą zarówno w klientów w naszym firmowym gabinecie, jak i gości, jeśli swoje biuro prowadzimy w domu.

Fotel obrotowy to zatem idealne rozwiązanie dla wszystkich, których praca polega na siedzeniu przy biurku przez długie godziny, obojętnie, czy w domu, czy w biurze.

śr. ocena 5 / głosów 5