Kabiny sanitarne natryskowe

Kabiny natryskowe można spotkać nie tylko na basenach i halach sportowych. Coraz częściej montowane są także w budynkach użyteczności publicznej – urzędach czy szkołach – co jest dużym ułatwieniem dla pracowników oraz uczniów, którzy mogą utrzymać higienę po wytężonej pracy lub zajęciach z wychowania fizycznego. W artykule przedstawiamy krótką charakterystykę kabin sanitarnych natryskowych – jakie są ich rodzaje i z czego są zbudowane?

kabina-natryskowa

Z czego produkuje się kabiny sanitarne natryskowe?

Zastosowanie wysokiej jakości materiałów do budowy kabin sanitarnych natryskowych sprawia, że są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, a utrzymanie ich w czystości nie wymaga dużych nakładów pracy. Z czego zatem tworzy się tego typu kabiny? Do ich budowy wykorzystuje się specjalne kompaktowe płyty HPL, których produkcja wymaga połączenia ze sobą kilku warstw papieru pokrytych impregnatem z żywicy fenolowej poprzez prasowanie w wysokiej temperaturze w warunkach podwyższonego ciśnienia. Wierzchnią warstwę ozdobną stanowi specjalny papier zaimpregnowany żywicą melaminową. Odporność na przedostawanie się wody zapewniają natomiast substancje ochronne. Całość tworzy zwartą i estetycznie wykonaną tablicę, którą osadza się w specjalnie przygotowanych profilach aluminiowych, podawanych procesowi anodowania w celu zwiększenia ich trwałości.

Jakie są rodzaje kabin sanitarnych natryskowych?

Zabudowę kabin natryskowych wybiera się w zależności od wielkości pomieszczenia i standardu, w jaki ma zostać wyposażony. Najwygodniejsze są stanowiska z przedsionkiem, które posiadają przedłużoną ściankę oddzielającą natrysk od kabin znajdujących się obok. Dodatkowym elementem w tego typu kabinach może być zintegrowana ławeczka lub półka na przybory higieniczne. Innym rodzajem kabin natryskowych są stanowiska typu „T” (kiedy ścianka działowa przekracza 1 m, w rzucie górnym przypomina właśnie tę literę) oraz stanowiska typu „I”, których ściany nie przekraczają 1 m, a całość jest wzmocniona drążkiem, służącym jako miejsce na zasłonkę.

Gdzie można zaopatrzyć się w kabiny sanitarne natryskowe?

Kabiny sanitarne natryskowe oferuje firma Sanipol sp. z o.o., która jest w Polsce wiodącym producentem ścianek działowych do pomieszczeń sanitarnych, a także wszelkiego rodzaju wydzieleń w pomieszczeniach rehabilitacyjnych, biurowych oraz innych, projektowanych indywidualnie. Do ich budowy wykorzystywane są materiały najwyższej jakości dostarczane przez sprawdzonych producentów. Zabudowa pomieszczeń sanitarnych jest projektowana w oparciu o system SANIPOL©, który dostępny jest w różnych wariantach materiałowych oraz typach zabudowy. Właściwości materiałów sprawiają, że kabiny sanitarne są wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Ponadto posiadają Aprobatę Techniczną ITB w Poznaniu oraz Atest Higieniczny PZH w Warszawie.

śr. ocena 5 / głosów 5