Jakie są najlepsze zastosowania soczewek jednodniowych?

Wiele osób nosi okulary, które bywają niewygodne, zwłaszcza gdy prowadzimy aktywny tryb życia. Nie ulega wątpliwości także, że okulary wpływają nasz wygląd, często dodając nam powagi. Świetną alternatywą dla osób z wadami wzroku są soczewki kontaktowe, które są niewidoczne i świetnie sprawdzają się w przypadku osób uwielbiających sport. Szczególnie rekomendowane są soczewki jednodniowe. Poznaj różne zastosowania soczewek jednodniowych oraz ich największe zalety.

soczewki jednodniowe

Soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym, który może spełniać różne funkcje. Najczęściej wykorzystywane są do korekcji wad wzroku, jednak mogą służyć również do zmiany koloru oczu lub podkreślenia barwy tęczówki.

Dlaczego warto wybrać soczewki jednodniowe?

Soczewki kontaktowe dostępne są w różnych wersjach. Niektóre możemy nosić przez tydzień, inne przez miesiąc. Jednak najlepszym rozwiązaniem są soczewki jednodniowe. Dlaczego? Ponieważ są najzdrowszym i najbardziej higienicznym rodzajem soczewek. Zakładamy je rano, a wieczorem wyciągamy i wyrzucamy. Następnego dnia otwieramy kolejną, odpowiednio zapakowaną parę. Oznacza to, że tego typu soczewki nie wymagają specjalnej pielęgnacji – nie musimy ich czyścić i odkładać do pojemnika wypełnionego płynem do soczewek. Niemniej, zawsze powinniśmy dbać o higienę podczas zakładania i wyciągania soczewek kontaktowych, dlatego najpierw starannie umyjmy ręce, żeby bakterie nie dostały się do oka. Pamiętajmy, żeby przed zakupem soczewek udać się do zaufanego okulisty bądź optomerysty w renomowanym salonie optycznym Nemezis w Gliwicach. Specjalista po wykonaniu badania wzroku dobierze soczewki, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania.

Dla kogo soczewki jednodniowe?

Soczewki jednodniowe to idealny wybór dla osób, które źle czują się w okularach lub prowadzą aktywny tryb życia. Dzięki soczewkom kontaktowym możemy biegać, pływać i ćwiczyć na siłowni, zachowując przy tym pełen komfort. To także świetna alternatywa dla osób, które planują nosić soczewki tylko okazjonalnie, np. podczas wakacji lub ważnych uroczystości. Soczewki jednodniowe spełnią oczekiwania także osób, które chcą zaskoczyć swoich bliskich nowym kolorem tęczówki lub pragną zintensyfikować naturalną barwę oczu.

Pamiętajmy, że odpowiednio dobrane soczewki kontaktowe idealnie współpracują z okiem, zapewniają pełen komfort i optymalne pole widzenia. Pokazują naturalny obraz, pozbawiony zniekształceń i nie zmieniają wyglądu ich właściciela. Co więcej – jednodniowe soczewki są higieniczne i nie wymagają specjalnej pielęgnacji.