Jakie elementy w samochodach luksusowych można wybrać jako wyposażenie dodatkowe?

Bezpieczeństwo, komfort, wygoda i prestiż to najważniejsze cechy luksusowego samochodu, który przeznaczony jest dla bogatszych użytkowników dróg i autostrad. Jest on zdecydowanie droższy niż auto zaspokajające podstawowe potrzeby, nie wyróżniające się niczym szczególnym w polskich miastach. Właściciel samochodu luksusowego jest jednak bardziej wymagający i lubi dobierać sobie ponadto równie luksusowe wyposażenie. Na co może sobie pozwolić w takiej sytuacji? Oto kilka przykładów.

wyposazenie samochodu

Luksus w środku i na zewnątrz

Mówiąc o wyposażeniu luksusowego samochodu musimy mieć na względzie, że dodatki będą różniły się od tych, instalowanych w autach najniższych segmentów. Właściciele lepszych aut mogą pozwolić sobie na odrobinę luksusu również w kwestii akcesoriów, co bardzo dobrze wykorzystują producenci oferujący coraz więcej opcji wyposażenia, które nie zawsze kojarzy się z użytecznością – zauważa doradca z Salonu Samochodów Prestiżowych Prestige.

Dodatki prestiżowe…

Trudno wyobrazić sobie, aby ktoś z własnej woli umieścił w przednich światłach kryształy Svarovskiego. Na takie rozwiązanie zdecydowali się producenci Mercedesa S Coupé w specjalnym modelu Edition 1. Kamienie nie wpływają jednak na jakość światła, dlatego są jedynie drogim prestiżowym dodatkiem. Kryształy to jednak nic w porównaniu z wyposażeniem współczesnych Rolls-Royce’ów. Kilkaset światłowodów znajdujących się w podsufitce tworzy istny gwieździsty dach, który świeci o każdej porze dnia i nocy, bez względu na pogodę. Jeśli już mowa o świecących dodatkach, na myśl przychodzi również Bugatti Veyron, który został wyposażony w liczne dodatki z porcelany: elementy wnętrza, zaślepki felg oraz pokrywkę wlewu paliwa. Dzięki nim jego cena wzrosła do 1,65 mln euro, ale kto bogatemu zabroni?

…i użyteczne

Wyposażenie dodatkowe może być czasami bardziej użyteczne. Należy do nich Magic Sky Control, który znajduje rozwiązanie w kilku modelach Mercedesa. Jest to system elektronicznego przyciemniania szklanego dachu pozwalający na regulację dostępu światła do wnętrza samochodu. W skrócie – pełni funkcję elektrycznej rolety. W klasie S można także zainstalować Air Balance, który zapewnia doskonałą filtrację i jonizację powietrza poprzez wypełnienie wnętrza wybranym zapachem. Definicją luksusu są samochody marki Porsche, które gwarantują moc wrażeń, również ze względu na dobór dodatków. Jednym z nich jest skórzane wyposażenie, którym można wypełnić cały samochód – obudowę lusterka wstecznego, kratki nawiewów powietrza lub zamki pasów bezpieczeństwa. Jak widać na powyższych przykładach, przy projektowaniu dodatkowego wyposażenia dla aut luksusowych, jedynym ograniczeniem producentów jest ich wyobraźnia, dlatego nigdy nie wiadomo, jakie nowe rozwiązania przyniesie przyszłość.