Jaki hotel wybrać na obóz sportowy?

Obozy sportowe to wyjazdy łączące rekreację i wypoczynek. W przypadku zawodowców, to także okres wytężonej pracy, mającej na celu uzyskanie pełnej sprawności przed trudami nadchodzących zawodów. Każdy obóz powinien być należycie przygotowany, zwłaszcza pod kątem infrastruktury. Nic dziwnego, że coraz więcej wyjazdów sportowych jest organizowanych w nowoczesnych ośrodkach, które dysponują profesjonalnym zapleczem. Tylko najlepsze hotele są w stanie zaspokoić pełnię potrzeb drużyn sportowych – amatorskich, jak i profesjonalnych. Co brać pod uwagę przy wyborze bazy pobytowej?

hotel

Infrastruktura sportowa

Aby cele sportowe wyjazdu mogły być zrealizowane, dany hotel powinien dysponować odpowiednimi obiektami treningowymi. Najczęściej są to boiska do gry w piłkę nożną, boiska do siatkówki, korty tenisowe czy hale sportowe. Istotną rolę odgrywają również miejsca służące treningowi siłowemu i aerobowemu – sale fitness, siłownie, górki treningowe, ścieżki do joggingu, jazdy na rowerze czy Nordic Walking. Najlepsze obiekty hotelowe w kraju spełniają te warunki z naddatkiem, oddając do dyspozycji sportowców i kadr szkoleniowych zaplecze na najwyższym światowym poziomie. Naturalnym impulsem do rozwoju infrastruktury stały się zwłaszcza Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012, podczas których polskie ośrodki sportowe gościły najlepsze reprezentacje Starego Kontynentu.

Dobry przykład stanowi Hotel Remes Sport & Spa z Opalenicy, gdzie zatrzymała się drużyna Portugalii, jeden z półfinalistów turnieju. Zaplecze sportowe Hotelu Remes może robić wrażenie. Składa się nie m.in. osiem pełnowymiarowych boisk o profesjonalnej trawiastej nawierzchni, jedno boisko ze sztucznym oświetleniem (oddalone piętnaście minut od obiektu), pięć kortów tenisowych, boiska do siatkówki i piłki plażowej, hale, siłownie i wiele więcej. Szczególne wrażenie robi stadion z trybunami, mogący pomieścić nawet tysiąc osób.

Regeneracja i odpoczynek

Po przebytym treningu – zwłaszcza wśród zawodowych sportowców – wymagane są pełna regeneracja i odpoczynek. Realizacja tych celów powinna odbywać się wielopłaszczyznowo. Bardzo ważne są hotelowe centra odnowy biologicznej, w których wykonuje się zabiegi mające na celu zapobieganie kontuzjom oraz przeciwdziałanie obciążeniom związanym z treningami. Chodzi tu głównie o różnego typu masaże, kąpiele w saunie, kąpiele parowe, hydromasaże, krioterapie czy bicze wodne. Aby przyspieszyć regenerację organizmu i poprawić kondycję fizyczną, zawodnicy powinni też móc korzystać z basenów czy wspomnianych wcześniej sal fitness, jogi i siłowni. To jednak wciąż nie wszystko. Proces potreningowej regeneracji wspomagają również regularne zbilansowane posiłki, bazujące na prawidłach diety sportowej oraz sam komfort hotelowych pokoi, które powinny gwarantować właściwy standard wypoczynku. Wybierając hotel na obóz sportowy warto wziąć pod uwagę te wszystkie kryteria oraz dopasować je do potrzeb konkretnego wyjazdu.

Po treningu

Obozy sportowe to oczywiście nie same treningi. To także aktywny i zdrowy wypoczynek, o który znacznie łatwiej na łonie natury. Z tego względu, przed zorganizowaniem wyjazdu sportowego warto zwrócić uwagę na dokładne usytuowanie danego ośrodka. Sporą popularnością cieszą się hotele położone w sąsiedztwie parków i lasów, pozwalające na wycieczki w dni wolne od ciężkich treningów. Potreningową rozrywkę i rekreację zapewniają również atrakcje znajdujące się w obrębie i pobliżu samego hotelu. Należą do nich m.in. sale bilardowe, tory bowlingowe, miejsca do gry w boule, strzelnice, baseny, a nawet – tak jak w przypadku opalenickiego Hotelu Remes – pola golfowe czy parki linowe. Dzięki tego typu urozmaiceniom, obóz sportowy nabiera bardziej rozrywkowego charakteru, co ma znaczenie szczególnie w przypadku wyjazdów amatorskich, organizowanych z myślą o dzieciach i młodzieży. Więcej informacji o organizacji obozów sportowych oraz warunkach im towarzyszących można uzyskać, odwiedzając stronę internetową Hotelu Remes Sport & Spa.

śr. ocena 5 / głosów 5