Jak zorganizować udane wczasy za granicą?

Wielu z nas uwielbia podróżować i chciałoby częściej wyjeżdżać z kraju. Niestety, powstrzymują nas różnego rodzaju obowiązki – od zawodowych po rodzinne. Nie bez znaczenia jest także kwestia finansowa. Zazwyczaj mamy możliwość odbycia jednej wycieczki w roku. Chcemy, aby wszystko przebiegło doskonale, bezproblemowo i satysfakcjonująco. Jak podejść do tego tematu?

biuro-podrozy

Z biurem wygodniej

Biura podróży to placówki wyspecjalizowane w organizowaniu wycieczek. Jeżeli marzą się nam ciepłe, hiszpańskie plaże, Majorka czy Malta powinniśmy skorzystać z oferty biura podróży Kos. Mamy wówczas pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik – zostaniemy ulokowani w wygodnym hotelu z wieloma udogodnieniami, dzięki któremu dobrze wypoczniemy pomiędzy kolejnymi dniami wypełnionymi wrażeniami ze zwiedzania nowego miejsca. Niezależnie od tego, czy wakacje spędzamy aktywnie czy też zamierzamy dobrze się wyspać i poleniuchować na plaży, biuro podróży zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Nie ma również problemu, by wykupić dodatkowe ubezpieczenia, które mogą się nam przydać w trakcie podróży za granicę. W ten sposób niczego nie będziemy musieli się obawiać, co ma znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy podróżujemy z narażonymi na urazy i choroby dziećmi.

Złota zasada: nie przepłacaj za wczasy

Udając się w podróż z biurem podróży musimy wcześniej zastanowić się nad celem naszego wyjazdu. Nie chodzi tutaj o sam kierunek, ale to, co chcemy na miejscu robić. Niektórzy z nas preferują leniuchowanie na plaży, inni lubią zwiedzać zabytki, a jeszcze inni kochają przestrzenie miejskie. Jeśli natomiast mamy już wybrany kierunek, dobrze jest zastanowić się, czy celować w tak zwane wycieczki objazdowe, dzięki którym zwiedzimy na miejscu wszystkie najważniejsze miejsca oraz atrakcje. Oczywiście musimy wziąć pod uwagę to, że decydując się na wycieczkę objazdową z biurem podróży mamy nieco mniejszą swobodę niż w przypadku, gdybyśmy chcieli tę kwestię załatwić samodzielnie.

Dobrym sposobem na ograniczenie kosztów jest także zwrócenie uwagi na ukryte koszty. Niekiedy cena końcowa, niezależnie od tego, czy wyjeżdżamy z biurem podróży lub samodzielnie, różni się od zakładanej – dochodzą np. koszty wiz, wstępów, podatki i opłaty za obsługę w hotelu. Warto zorientować się o występowaniu dodatkowych kosztów zanim zaczniemy zbierać pieniądze na wycieczkę. Pozwoli to na lepsze oszacowanie wymaganej sumy. Oczywiście warto zachować otwartość umysłu i poszukać okazji w różnych miejscach, zapoznając się z ofertami różnych biur podróży czy hoteli i porównując je ze sobą.

śr. ocena 5 / głosów 5