Jak zorganizować udaną imprezę firmową

Dobra atmosfera wśród pracowników jest kluczem do sukcesu każdej firmy. Choć jeszcze nie wszyscy pracodawcy zdają sobie sprawę z istoty takich wydarzeń, to coraz częściej organizowane są firmowe imprezy integracyjne. Jednak, aby współpracujące ze sobą na co dzień osoby mogły się lepiej poznać, należy stworzyć im ku temu odpowiednie warunki. Radzimy jak zorganizować udaną imprezę firmową.

impreza-sluzbowa

Dobry pracodawca to taki, który dba o swoich pracowników. Może robić to na różne sposoby, a jednym z nich jest organizacja firmowych imprez i eventów. Większość firm organizuje już okołoświąteczne spotkania, szczególnie te bożonarodzeniowe i karnawałowe, jednak coraz częściej takie wydarzenia mają miejsce bez konkretnej okazji. Niestety, nie wszystkie firmowe imprezy są udane.

Dla pracowników imprezy integracyjne powoli stają się czymś zupełnie normalnym i naturalnym, dlatego trudno ich zainteresować, a jeszcze trudniej zaskoczyć. Coraz częściej można usłyszeć nawet opinie, że tego typu eventy to rodzaj nieprzyjemnego przymusu i zabawy pod presją. Aby tego uniknąć przedsiębiorstwa często wynajmują firmy eventowe, które organizują pracownikom czas w sposób kreatywny – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący Hotel LIBERO w Miliczu.

Jak urządzić udaną imprezę firmową?

Jeśli na twoich barkach spoczęła organizacja firmowej integracji, to wiedz, że czeka cię całkiem sporo pracy. Przede wszystkim, musisz zadbać o zaufanych i sprawdzonych podwykonawców, a mianowicie o catering, muzyków czy obsługę techniczną – ich niezawodność i jakość świadczonych przez nich usług jest gwarancją sukcesu każdej imprezy.

Podczas organizowania firmowego eventu integracyjnego musisz też pamiętać o budżecie, który zwykle jest narzucony z góry. Przeważnie do dyspozycji oddana zostaje dość niewielka i sztywna suma, do której trzeba dopasowywać wszystkie wydatki. Pamiętaj jednak, że nawet przy niewielkim budżecie można zorganizować wspaniałą imprezę, którą wszyscy uczestnicy będą wspominać przez lata.

O sukcesie imprezy firmowej często decyduje także miejsce, w którym jest ona zorganizowana. W takich przypadkach świetnie sprawdzają się hotele, które posiadają całe zaplecze niezbędne do wyprawienia przyjęcia.

Przygotowując salę do imprezy należy zadbać też o odpowiednie dekorację, które pomogą w  stworzeniu wyjątkowego klimatu. Koniecznie trzeba zapewnić gościom także miejsce do odpoczynku i spożywania podawanych potraw. Na sali powinno być też odpowiednie oświetlenie, które podkreśli charakter imprezy.

To tylko kilka podstawowych rad dotyczących organizacji firmowej imprezy organizacyjnej. Podczas jej planowania warto być przede wszystkim kreatywnym i otwartym na pomysły i uwagi kolegów oraz koleżanek z pracy.

śr. ocena 5 / głosów 5