Jak zorganizować tani transport zagraniczny?

Wyjeżdżasz na swój wymarzony zagraniczny urlop? Zamierzasz odwiedzić rodzinę, która mieszka w innym kraju? A może przyjąłeś ofertę pracy lub kontynuujesz studia za granicą? Niezależnie od powodu, do realizacji celu potrzebny będzie odpowiedni transport. W naszym artykule przedstawiamy kilka jego rodzajów oraz ich najważniejsze cechy. Zapraszamy do lektury.

transport-busem

Samolot czy samochód?

Najszybszym rodzajem transportu jest w obecnych czasach samolot. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie jest to najtańsza opcja. Pomimo iż na całym świecie regularnie kursują tanie linie lotnicze, to jednak po dodaniu wszystkich opłat, które związane są np. z możliwością zabrania na pokład większego bagażu, instrumentu muzycznego, roweru czy innego sprzętu sportowego, wybraniem właściwego miejsca do siedzenia, a także przywilejem wcześniejszego wejścia na pokład, może się okazać, że podróż wcale nie jest już taka tania. Ponadto kierunki lotnicze są uzależnione od lokalizacji lotnisk, a te z kolei są umiejscowione zazwyczaj w dużych miastach. Dojazd do mniejszej miejscowości i tak wymaga zatem wynajęcia samochodu lub taksówki po wylądowaniu na lotnisku. Nie mamy także wpływu na godziny wylotów i przylotów, a także dni, w które odbywają się kursy. W tym przypadku jesteśmy uzależnieni od rozkładu lotów danego przewoźnika.

Największą wolność daje podróż własnym samochodem. W przypadku takiego transportu zagranicznego możemy wszystko dokładnie zaplanować, wziąć tyle bagażu, ile potrzebujemy, a w razie potrzeby zrobić po drodze kilka postojów. Bierzemy jednak pełną odpowiedzialność za stan techniczny pojazdu oraz ilość potrzebnego paliwa. Jeżeli jest to podróż kilkunastogodzinna, powinniśmy się do niej odpowiednio przygotować i nie pozwalać sobie na przysypianie w trakcie jazdy.

A może bus?

Inaczej jest w przypadku podróżowania busem, który jest szybkim, łatwym i przede wszystkim tanim sposobem na podróżowanie nie tylko po Polsce, ale również za granicą. Jakie są zalety opcji wynajmu busa?

Na pewno busy są w pełni komfortowe i bezpieczne – każdy pojazd jest regularnie poddawany badaniom technicznym, a nasi kierowcy mają duże doświadczenie i odpowiednie certyfikaty. Ponadto nasze auta są czyste i przestronne, wyposażone w wygodne fotele na długie trasy, klimatyzację, GPS, DVD oraz Wi-Fi. Oferujemy przejazdy po Polsce, jak również do zagranicznych krajów – Belgii, Danii, Holandii i Niemiec – w atrakcyjnych cenach – zapewnia kierowca z firmy Olibus, która realizuje przewozy zarówno grupowe, jak i klientów indywidualnych, busem z podanego adresu pod wskazany adres. – Wystarczy skontaktować się z naszą firmą telefonicznie lub poprzez formularz kontaktowy, aby ustalić szczegóły wynajmu busa.

śr. ocena 5 / głosów 3