Jak zmienić owal twarzy wypełniaczami?

Czas jest nieubłagany, a skutki jego upływu wcześniej czy później dosięgają każdego z nas. Pierwsze oznaki starzenia się organizmu to zazwyczaj siwe włosy i zmarszczki, które z resztą mogą pojawić się bardzo wcześnie. Jednak tym, co najmocniej podkreśla nasz wiek, jest zmieniający się owal twarzy, czyli zjawisko znacznie bardziej rzucające się w oczy i niemożliwe do zatuszowania za pomocą makijażu.

zabiegi-kosmetyczne

Jak zmienia się owal twarzy?

Niekorzystna, samorzutna zmiana owalu twarzy, wynika z naturalnego procesu zanikania tkanki tłuszczowej w poszczególnych partiach twarzy – wyjaśnia ekspert z warszawskiej Przychodni Specjalistycznej High-Med. Choć zazwyczaj staramy się walczyć z tłuszczem, jego obecność w okolicach podoczodołowych, czyli na policzkach sprawia, że dłużej zachowujemy wygląd świeżej młodości.

Problemem nie jest sama utrata tkanki tłuszczowej, ale fakt, że proces ten zachodzi nierównomiernie. Podczas gdy policzki zapadają się, tłuszcz w okolicy podżuchwowej długo pozostaje na miejscu, a w efekcie powstaje wyraźna dysproporcja kształtu twarzy, z mocno zarysowaną żuchwą i niekiedy obwisłym podbródkiem.

Czy owal twarzy można poprawić?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, zmiana naturalnego, młodzieńczego kształtu twarzy, wywołana upływem czasu, jest niezwykle trudna do zatuszowania. Bardzo często kobiety starają się ukrywać pojawiające się dysproporcje za pomocą wymyślnych fryzur i mocniejszego makijażu, jednak efekty takich praktyk rzadko przynoszą oczekiwane rezultaty, a niekiedy mogą wywoływać efekt komiczny.

Tymczasem medycyna estetyczna i kosmetologia dysponują już skutecznymi, a w dodatku bezpiecznymi metodami trwałej zmiany owalu twarzy. Dzięki stosowaniu wypełniaczy na bazie naturalnego kwasu hialuronowego, możliwe jest trwałe przywrócenie młodzieńczego kształtu policzków, skroni, żuchwy i podbródka.

Modelowanie owalu twarzy

Jednym z najlepszych sposobów na poprawę owalu twarzy są zabiegi wolumetryczne. Wolumetria pozwala przywrócić dawną formę owalu twarzy, zwiększyć objętość w miejscach, gdzie doszło do zaniku tkanki tłuszczowej, a nawet wymodelować pożądany kształt kości policzkowych.

Podczas zabiegu wolumetrycznego do skóry wprowadza się specjalne wypełniacze, będące preparatami na bazie kwasu hialuronowego. Jest to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka, której niestety z wiekiem ciało produkuje coraz mniej. Zadaniem kwasu hialuronowego jest zwiększenie objętości tkanek miękkich, a także nawilżenie, odżywienie i przywrócenie elastyczności skóry twarzy.

Właściwie przeprowadzony zabieg wolumetryczny z wykorzystaniem sprawdzonych preparatów pozwala uzyskać efekt bardziej naturalny, niż metody chirurgiczne. Skóra pozostaje jędrna i gładka, ale nie tak mocno napięta, jak np. w przypadku botoksu czy klasycznego liftingu.

Szukając gabinetu, w którym wykonasz zabieg z użyciem wypełniaczy, koniecznie upewnij się co do jego renomy i dowiedz się, jakich z jakich preparatów korzystają tamtejsi specjaliści. Ważne jest, by konkretny wypełniacz został dobrany indywidualnie do twoich potrzeb, a osoba wykonująca zabieg, potrafiła precyzyjnie określić, w których miejscach należy go zastosować.

śr. ocena 5 / głosów 5