Jak zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem?

Właśnie kupiłeś nowy telefon i chcesz, aby posłużył ci jak najdłużej? W takim razie nie powinieneś zwlekać z jego zabezpieczeniem. Dzięki temu będzie on długo wyglądał jak zaraz po wyjęciu z pudełka, a także nie odmówi posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie. Co zrobić, aby smartfon był maksymalnie chroniony przed uszkodzeniami? W jakie akcesoria powinieneś się zaopatrzyć?

Akcesoria do ochrony telefonu

Dlaczego właściwe zabezpieczenie telefonu jest tak ważne?

Nowoczesne smartfony nie należą do najtańszych. Jeżeli telefon tego typu nie będzie odpowiednio chroniony przez właściciela, może szybko nadawać się do wymiany. Poza tym urządzenia, na których można zauważyć mankamenty estetyczne, tracą na wartości. Chcąc sprzedać taki smartfon, nie należy spodziewać się otrzymania imponującej kwoty.

Telefony mogą zostać uszkodzone na skutek rozmaitych czynników. Nawet noszenie w torebce czy w kieszeni może być dla nich groźne. Wystarczą klucze czy monety, aby na obudowie lub – co gorsza – na wyświetlaczu powstały rysy i zadrapania.

Nie sposób też nie wspomnieć o tym, że smartfon może upaść z dużej wysokości. Jeżeli nie będzie zabezpieczony, raczej na pewno nie wyjdzie cało z takiego wypadku. Naprawa urządzenia może być na tyle kosztowna, że nie będzie opłacało się jej przeprowadzać.

O jakie elementy telefonu trzeba się szczególnie zatroszczyć? Na uszkodzenia najbardziej narażone są wyświetlacz oraz obudowa. Stłuczenia i pęknięcia to najczęstsze skutki chwili nieuwagi czy nieodpowiedniego przechowywania smartfona. Ponadto nie można zapomnieć o obiektywie aparatu. Ten niezwykle delikatny element także musi być starannie chroniony – mówi ekspert ze sklepu AliCase.

Akcesoria niezbędne do ochrony telefonu

Na rynku można znaleźć całe mnóstwo praktycznych gadżetów, które skutecznie zabezpieczą twój smartfon. Możesz zdecydować się na:

  • etui – wybierz model z klapką, ze wzmocnionymi rogami, wykonany z tworzywa sztucznego, gumy, materiału antypoślizgowego lub aluminium. Pamiętaj, że liczy się także wygląd etui. Pod tym względem godne polecenia są modele dwukolorowe;
  • szkło hartowane do telefonu – zabezpiecza wyświetlacz przed zarysowaniem i pęknięciem. Musi być dopasowane do konkretnego modelu telefonu;
  • folię hydrożelową – tak jak szkło hartowane stanowi ona doskonałą ochronę ekranu smartfona przed uszkodzeniami. Również musi zostać wybrana pod kątem danego modelu urządzenia.

Ponadto warto zainwestować w szkło chroniące aparat fotograficzny telefonu. Tylko wtedy można mieć pewność, że robione przez niego zdjęcia zawsze będą idealnie ostre.

śr. ocena 0 / głosów 0