Jak wybrać przewody do sprężonego powietrza?

Jakie kwestie powinieneś rozważyć, wybierając przewody do sprężonego powietrza? Nie zdawaj się na ślepy los! Dowiedz się, jakie rozwiązanie będzie bezpieczne, trwałe i idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Poznaj możliwości przewodów, ich zalety oraz wady. Wówczas świadomie wybierzesz najlepsze przewody do sprężonego powietrza, które spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

sprezarka-powietrza

Na co zwrócić uwagę wybierając przewody do sprężonego powietrza? Podpowiadamy.

Ciśnienie robocze, zakres temperatur i przepływ powietrza w przewodzie

Decydując się na konkretny przewód, powinniśmy zwrócić uwagę na niezwykle istotny parametr, czyli wartość ciśnienia, z jakim dany przewód może pracować. Pamiętajmy, że ciśnienie robocze jest zdecydowanie niższe (zwykle czterokrotnie) niż ciśnienie rozrywające, które prowadzi do zniszczenia przewodu. Kupując przewody do sprężonego powietrza, nie zapominajmy, że są one produkowane z tworzyw sztucznych, które są wrażliwe na wahania temperatur. Dlatego, decydując się na konkretne przewody, powinniśmy zwrócić uwagę na współczynnik korekcji temperaturowej. Ostatni istotny punkt to przepływ powietrza w przewodzie – nieprawidłowy dobór średnicy przewodów do zakładanego przepływu może prowadzić do zbędnych kosztów.

Sprężarka tłokowa czy śrubowa?

Lepiej wybrać sprężarkę śrubową, czy może tłokową? Odpowiedź jest tylko jedna – wszystko zależy od potrzeb użytkownika. Musimy zastanowić się, co ma zasilać sprężarka, jaka powinna być jej wydajność oraz ciśnienie pracy, gdzie ma zostać zlokalizowana oraz jak długo będzie pracowała w ciągu dnia. Sprężarki tłokowe to najstarszy i najpopularniejszy rodzaj tego typu urządzeń. Dostępne są w wersji ze smarowaniem olejowym lub bezolejowym i sprawdzają się zarówno w domach oraz małych warsztatach, jak i potężnych zakładach przemysłowych. Ich dużym atutem jest niewielki rozmiar.

Sprężarki śrubowe natomiast, stanowią ciekawą alternatywę dla tłokowych. Charakteryzują się wydajnością, cichą pracą, niezawodnością i prostą obsługą. Są także odporne na przeciążenia, co jest bardzo istotne z punktu widzenia wydajności procesów produkcji. W ofercie cenionej firmy UNIGOODS w Stargardzie Szczecińskim znajdziemy nie tylko sprężarki tłokowe i śrubowe, ale także dwie wyjątkowe sprężarki specjalistyczne. Pierwsza Ecolife jest bezolejowa i powstała z troski o losy środowiska naturalnego, natomiast druga Fonolife charakteryzuje się niezwykle cichym działaniem.

Przewody do sprężonego powietrza powinieneś wybrać zgodnie ze swoimi potrzebami. Jeśli nie wiesz, jakie produkty będą najlepsze, skontaktuj się z fachowcami, którzy na temat sprężarek powietrza wiedzą wszystko i chętnie służą profesjonalną poradą.

śr. ocena 5 / głosów 5