Jak wybrać kartony do przeprowadzki?

Proces przeprowadzania się nie jest łatwy logistycznie. Znacznym ułatwieniem w pakowaniu i transporcie przedmiotów będzie dobranie odpowiednich kartonów. Stanowią niezastąpiony element każdej przeprowadzki, ale przy ich wyborze trzeba się kierować ilością przedmiotów do przewiezienia i ich gabarytami. Jakie rodzaje kartonów okażą się najdogodniejsze i zapewnią sprawną przeprowadzkę?

przeprowadzka kartony Opakowania z tektury falistej i litej

Wybór kartonu

Dobranie opakowań na przedmioty, które trzeba przetransportować, powinno się odbywać na podstawie analizy ich wielkości i ilości. Inne pudła będą potrzebne do mało gabarytowych i lekkich rzeczy, a inne do ciężkich przedmiotów o dużych rozmiarach. Dobrze jest także pamiętać, że transport materiałów kruchych podatnych na uszkodzenia, wymaga zapakowania w kartony gwarantujące dużą ochronę.

Specjalista z firmy K&T PAK, produkującej opakowania tekturowe i kartonowe, mówi:

Kartony wykonane z tektury falistej zapewnią wysoką ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i zabezpieczą nawet bardzo delikatne przedmioty. W zależności od tego, co jest przeznaczone do transportu, warto rozważyć opakowania trójwarstwowe, albo pięciowarstwowe. Takie kartony są skonstruowane z warstw tekstury litej przedzielonej płaszczyznami kartonu falistego.

Przedmioty o niewielkiej wadze bez wahania można zapakować w kartony trójwarstwowe. Umieszczenie w nich na przykład dziecięcych zabawek pluszowych, albo elementów wystroju wnętrz będzie dobrym pomysłem. Natomiast, kiedy przewiezienia wymagają ciężkie książki lub sprzęt RTV i AGD, zdecydowanie lepszą opcją są kartony pięciowarstwowe.

Zarówno grubsze, jak i cieńsze kartony z tektury falistej można nabyć w wersji z klapami. Dzięki takiemu rozwiązaniu pakowanie będzie łatwiejsze, a cały proces transportu bardziej bezpieczny dla zawartości.

Czego unikać?

Największym błędem podczas przeprowadzek jest wybieranie zbyt dużych kartonów. Wydawać by się mogło, że do większych opakowań zmieści się więcej, a więc będą wygodniejsze. Nic bardziej mylnego! Jeśli do pudła o dużej pojemności zapakuje się ciężkie przedmioty ich przeniesienie będzie sprawiało ogromne problemy. Wykorzystanie większej ilości kartonów mniejszych pozwoli sprawniej się przeprowadzić.

Przed zakupem kartonów dobrze jest wstępnie oszacować, ile rzeczy trzeba spakować i jakie wielkości kartonów będą najbardziej opłacalne. Wcześniejsze zaplanowanie zminimalizuje ryzyko zakupu zbyt dużej lub za małej ilości kartonów, albo wyboru nieodpowiedniego rodzaju opakowań.

śr. ocena 5 / głosów 3