Jak wybrać dobry serwis samochodowy?

Każdy właściciel samochodu liczy się z tym, że prędzej czy później będzie musiał oddać swój pojazd do serwisu samochodowego. Zanim jednak tak się stanie, warto rozejrzeć się za dobrym i polecanym punktem, aby uniknąć rozczarowania i straty pieniędzy na nieprawidłową naprawę auta. Jak zatem znaleźć dobry serwis samochodowy, któremu będzie można zaufać?

Statystyczny kierowca oddaje swój samochód do serwisu w celu wymiany opon, naprawy uszkodzonej części oraz przeprowadzenia diagnostyki komputerowej i kompleksowego przeglądu swojego pojazdu. Niestety bardzo często jest to przypadkowy serwis, a właściciele samochodów nawet nie sprawdzają opinii o danym punkcie. Nic dziwnego, że tak często słyszy się o tym, że znalezienie serwisu, którego pracownikom można bezgranicznie zaufać, jest bardzo trudne. Jak więc rozpoznać dobry warsztat samochodowy? Oto kilka najważniejszych szczegółów.

Niezależny serwi samochodowy alternatywą dla autoryzowanego punktu

Autoryzowany serwis samochodowy to zdaniem wielu kierowców najbezpieczniejsze miejsce, gdzie można oddać samochód do naprawy. Autoryzowane warsztaty zajmują się naprawą i serwisem poszczególnych marek samochodów i używają wyłącznie oryginalnych części zamiennych. Niestety to wiąże się z wyższą ceną i dłuższym czasem oczekiwania na naprawę. Jeśli kierowcy zależy na czasie i oszczędności, może skorzystać z niezależnego serwisu samochodowego, np. Serwisu Auto Manufaktura w Łodzi. Jakość naprawy w takim warsztacie jest dokładnie taka sama, jak w autoryzowanym serwisie, ale za to o wiele tańsza. Co więcej, poziom wyposażenia i profesjonalizm usług niezależnych serwisów samochodowych niczym nie różni się od ASO.

Specjalizacja serwisu samochodowego gwarancją fachowej naprawy

Przed oddaniem samochodu do pierwszego lepszego mechanika, warto sprawdzić, czy w okolicy nie ma warsztatu, który specjalizuje się w naprawie konkretnych części samochodu. W przypadku usterki automatycznej skrzyni biegów, silnika czy pompy wtryskowej, lepiej wybrać warsztat, który specjalizuje się w określonej dziedzinie, a nie punkt oferujący kompleksowe naprawy. Daje to dużo większą nadzieję na fachową naprawę, a także ogromną oszczędność czasu i pewność, że wszystkie części będą dostępne na miejscu, bez konieczności sprowadzania ich.

Profesjonalna diagnoza

Mówi się, że dobry mechanik to taki, który zadaje bardzo dużo pytań. Podczas wizyty w serwisie samochodowym, warto zwrócić uwagę, czy w czasie opisywania usterki, obsługa dopytuje o historię pojazdu oraz częstotliwość występowania danej awarii. Są to bardzo ważne informacje dla mechanika, aby wstawił szybką i profesjonalną diagnozę. Pracownik dobrego serwisu samochodowego powinien od razu rozpoznać problem, wyjaśnić go, przedstawić szacowane koszty i czas naprawy. Jeśli podczas realizacji naprawy okaże się, że niezbędna jest wymiana innych części, mechanik powinien skontaktować się z właścicielem i poinformować go o tym.

śr. ocena 5 / głosów 5