Jak wybrać dobry salon kosmetyczny?

Każdy z nas potrzebuje czasem pomocy specjalistów z kwestii pielęgnacji cery, modelowania sylwetki czy zrobienia profesjonalnego makijażu na ważną okazję. Jak jednak wybrać dobry gabinet kosmetyczny, z którego wyjdziemy w pełni usatysfakcjonowani poziomem usług i do którego chętnie wrócimy przy następnej okazji? Porady i wskazówki znajdziecie w naszym artykule.

salon-kosmetyczny

Pierwsze wrażenie: wygląd gabinetu

W przypadku poznawania nowych ludzi mówi się, że najważniejsze to zrobić dobre pierwsze wrażenie – nie inaczej jest, gdy próbujemy wybrać dobry gabinet kosmetyczny. Już pierwszy rzut oka na wnętrze gabinetu wystarczy, by wyrobić sobie zdanie o jego estetyce i profesjonalizmie pracujących tam osób. Wiele informacji może też dostarczyć strona internetowa gabinetu bądź jego wizytówka w Internecie – jeśli jest porządnie zrobiona i znajdują się na niej wszystkie poszukiwane przez klientów informacje, fakt ten przemawia zdecydowanie na korzyść danego salonu kosmetycznego. Niektóre ze stron, np. firmy Perfect Glamour z Wrocławia, dają możliwość wirtualnej wycieczki po salonie i obejrzenia jego wyposażenia. Nowy, bezpieczny sprzęt do wykonywania zabiegów to podstawa satysfakcji klientów, podobnie jak korzystanie z dobrych, sprawdzonych preparatów renomowanych producentów.

Certyfikaty i referencje

Najlepszym potwierdzeniem kompetencji kosmetyczek pracujących w salonie mogą być certyfikaty. Są one wydawane jako dowód uczestnictwa w szkoleniach np. z zakresu makijażu permanentnego czy innych dyscyplin kosmetyki. Im więcej salon posiada certyfikatów, tym większa szansa, że trafiliśmy we właściwe miejsce. Dobrym źródłem informacji mogą być też opinie dotychczasowych klientek salonu – przekazywane pocztą pantoflową przez znajome lub pisane np. na forach internetowych. Pamiętajmy przy tym, że ludzie chętniej dzielą się negatywnymi doświadczeniami niż pozytywnymi, więc brak jakichkolwiek komentarzy może oznaczać po prostu, że wszyscy dotychczasowi klienci byli zadowoleni z usług salonu, tylko akurat nie mieli ochoty dzielić się swoimi doświadczeniami.

Oferta salonu

To może oczywistość, ale warto zaznaczyć, że poszczególne salony mogą różnić się zakresem świadczonych usług i dla danej klientki dobry salon kosmetyczny to taki, który oferuje to, czego ona potrzebuje. Dlatego warto skorzystać z informacji zamieszczonych na stronie lub też w kontakcie bezpośrednim czy telefonicznym dopytać o rodzaj i przebieg oferowanych kuracji. W dobrym gabinecie klient powinien otrzymać również dokładne informacje na temat przeciwwskazań do danego zabiegu. I tak sumując w jedno wszystkie zebrane dane, z pewnością można wybrać odpowiedni salon kosmetyczny, który spełni wszystkie oczekiwania.

śr. ocena 5 / głosów 5