Jak dbać o odkurzacz?

Odkurzacz to wspaniały wynalazek, który znacząco ułatwia nam życie. Dzięki niemu utrzymanie porządku w domu lub firmie jest znacznie prostsze i zajmuje nam zdecydowanie mniej czasu. Któż bowiem lubi godzinami sprzątać mieszkanie? Jednak pamiętajmy, że jeżeli chcemy, aby odkurzacz służył nam dobrze przez wiele lat, powinniśmy zastanowić się, jaki model warto wybrać oraz jak o niego dbać.

odkurzacz

Dzięki odkurzaczowi możemy szybko i dokładnie uprzątnąć mieszkanie. Ten sprzęt jest niezbędny w każdym domu, zwłaszcza gdy cztery kąty dzielimy z czworonogiem. Odkurzacze są także nieodzownym wyposażeniem dużych firm sprzątających, które dbają o czystość w miejscach użyteczności publicznej i w biurach. Jak dbać o odkurzacz? Podpowiadamy.

Czyszczenie odkurzacza

Zanim zabierzemy się za czyszczenie sprzętu, powinniśmy upewnić się, że wtyczka z odkurzacza jest wyjęta z gniazdka, a nasze ręce suche. Następnie należy przetrzeć obudowę wilgotną ścierką. Po odkurzaniu należy zadbać o czystość ssawek i przynajmniej raz na parę miesięcy umyć je pod bieżącą wodą. Pamiętajmy również, żeby regularnie wymieniać worek na kurz – gdy jest zapchany, odkurzacz pracuje znacznie słabiej i jest mniej wydajny. Koniecznie wybierajmy model worka, który jest rekomendowany przed producentaniewłaściwie dobrany, może uszkodzić odkurzacz. Raz w miesiącu należy zweryfikować także stan filtru. Jeśli istnieje taka możliwość, wyjmijmy go i umyjmy w wodzie z detergentem. Jeśli jednak filtr nie nadaje się do mycia, musimy wymienić go mniej więcej raz w ciągu roku.

Jaki odkurzacz wybrać?

Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Na rynku największym powodzeniem wciąż cieszą się tradycyjne odkurzacze workowe, które zapewniają dużą moc ssącą i są solidnie wykonane. Tego typu odkurzacze z pewnością posłużą nam przez wiele lat i świetnie sprawdzają się w domach zamieszkałych również przez psy, koty i inne zwierzaki. Coraz chętniej sięgamy także po nowoczesne odkurzacze takie jak IROBOT. Ten niewielki, okrągły odkurzacz jest niezwykle wygodny w codziennym użytkowaniu. Może pracować, gdy jesteśmy w biurze, na zakupach lub gdy odpoczywamy. Pamiętajmy jednak, że jego pojemność jest nieduża, dlatego należy regularnie opróżniać go z zebranych zanieczyszczeń. Niezależnie od tego, jakiego odkurzacza szukamy, postawmy na firmę Eodkurzacz, która specjalizuje się w branży osprzętu do urządzeń czyszczących, takich jak odkurzacze przemysłowe oraz domowe. W ofercie firmy znajdują się także filtry, worki i inne przydatne elementy wymienne.

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie życie bez odkurzacza. Ten skuteczny sprzęt pomaga nam utrzymać czystość nie tylko w domu, ale także w biurze i w dużych obiektach przemysłowych. Pamiętajmy, aby starannie dbać o urządzenie – wymieniać worki i filtry. Wówczas z pewnością posłuży nam przez wiele lat. Wysokiej klasy odkurzacze przemysłowe i domowe znajdziemy w ofercie doświadczonej firmy, która cieszy się uznaniem klientów.

śr. ocena 5 / głosów 4