Generatory ozonu przelotowe – charakterystyka

Ozon jest całkowicie bezpiecznym sposobem na to, aby pozbyć się drobnoustrojów i alergenów z domu lub instalacji klimatyzacyjnej i wentylacji w aucie. Zadbaj o zdrowe i sterylnie czyste powietrze każdego dnia dla siebie i swoich bliskich. Bez żmudnego sprzątania, bez drażniącej chemii! Poznaj przelotowe generatory ozonu. Dowiedz się, jak działają i czym się charakteryzują.

Generatory ozonu – jak działają?

Ozon od dawna jest stosowany w medycynie i przemyśle do oczyszczania powietrza, uzdatniania wody czy neutralizacji zanieczyszczeń biologicznych w basenach, akwariach i instalacjach. Ozon w bezpieczny dla ludzi sposób usuwa bakterie, wirusy i grzyby z wody, powietrza, a także żywności, dzięki czemu jej trwałość się wydłuża.

Ozon na użytek w domu, samochodzie, szpitalu, oczyszczalni ścieków czy zakładach produkcyjnych powstaje w generatorach ozonu. Pobierają one tlen z otoczenia i przekształcają dwucząsteczkowe cząsteczki tlenu w trójcząsteczkowe cząsteczki tlenu, czyli właśnie ozon.

Do oczyszczania i uzdatniania przy pomocy ozonu nie są wymagane żadne dodatkowe środki chemiczne. To sprawia, że ta metoda jest nie tylko całkowicie bezpieczna, ale też niedroga i bardzo wydajna – mówi specjalista ze sklepu online Bitom Ozone Technology.

Czym cechują się przelotowe generatory ozonu?

Przelotowe generatory ozonu służą do oczyszczania powietrza w domu, w samochodzie, pozwolą też uporać się z zanieczyszczeniami układów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Generatory ozonu usuwają nie tylko bakterie, wirusy i grzyby, ale też nieprzyjemne zapachy: dymu papierosowego, potu i wielu innych. To prosty sposób na skuteczne odświeżenie dowolnego wnętrza.

Przelotowe generatory ozonu pracują w układzie otwartym. Do komory zasysane jest powietrze, a znajdujące się w nim cząsteczki tlenu są zamieniane w ozon pod wpływem kontrolowanych wyładowań elektrycznych (tzw. wyładowania koronowe). Następnie ozon jest wypuszczany do otoczenia, gdzie oczyszcza powietrze i neutralizuje przykre zapachy, pozostawiając świeży zapach – ten sam, który unosi się w atmosferze po burzy.

Przelotowe generatory ozonu to solidne urządzenia o stosunkowo prostej konstrukcji. Skrywa je obudowa ze stali nierdzewnej. Firma Bitom oferuje dożywotnią gwarancję w przypadku powierzania jej regularnych przeglądów ozonatora.

Obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy zapoznać się z instrukcją, żeby bezpiecznie używać przelotowego generatora ozonu. Takie funkcje, jak wyłącznik czasowy oraz opcjonalny fabryczny stały nastaw czasu sprawiają, że urządzenie jest jeszcze łatwiejsze w użytkowaniu i zachowuje żywotność na dłużej.

Ozonatory przelotowe różnią się wydajnością, czyli objętością ozonu, którą są w stanie wyprodukować w ciągu godziny. Najmniejsze generatory ozonu o wydajności stałej 3,5 g ozonu na godzinę są odpowiednie do ozonowania wnętrz o kubaturze od 35 do 70 metrów sześciennych.

śr. ocena 5 / głosów 6