Gdzie znajdują zastosowanie stelaże do mebli?

Stelaże stanowią najważniejszy element konstrukcyjny mebli modułowych. Te z kolei doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie liczy się przede wszystkim wysoka funkcjonalność, a więc w biurach, salach konferencyjnych czy restauracjach. Meble modułowe można ustawiać w wielu rozmaitych konfiguracjach i w miarę potrzeb zmieniać je, bez zbędnego wysiłku.

stelaz-do-mebli

Charakterystyka stelaży meblowych

Stelaże służą jako wsparcie dla głównych części mebli, takich jak np. blaty robocze biurek czy stołów. Nowoczesne stelaże produkuje się z lekkich, a zarazem bardzo wytrzymałych materiałów, które zapewniają stabilną i elegancką podstawę dla sprzętów biurowych, warsztatowych oraz gastronomicznych – opowiada nasz rozmówca z firmy Miladesign.

Metalowe stelaże nie tylko zapewniają możliwość dowolnej konfiguracji wyposażenia wnętrza, łatwe składanie i rozkładanie mebli w miarę potrzeb, związanych np. z przeprowadzką czy chwilową potrzebą wydzielenia większej ilości przestrzeni, ale także doskonałą estetykę. Nogi i podstawy stołów czy biurek są malowane metodą proszkową, co pozwala na uzyskanie stelaży w rozmaitych kolorach i podwyższa ich odporność na korozję.

Kolejną zaletą mebli na stelażach jest niski koszt zakupu i dalszej eksploatacji. Nawet, kiedy blat biurka na stelażu ulegnie widocznemu zużyciu czy uszkodzeniu, nie trzeba inwestować w nowy mebel – wystarczy wymiana powierzchni roboczej.

Gdzie stosujemy stelaże do mebli?

Jak wspomnieliśmy już we wstępie, meble na stelażach doskonale sprawdzają się przede wszystkim w biurach i warsztatach. Biurka na stelażach są wygodne, a ich charakterystyczna konstrukcja nadaje wnętrzu wrażenie lekkości. Metalowe stelaże biurek i stołów, doposażone w dodatkowe akcesoria do mocowania kabli komputerowych, ułatwiają zachowanie porządku w biurze.

Olbrzymią zaletą nowoczesnych biurek na stelażach jest możliwość regulacji zarówno długości, jak i wysokości blatu. Elementy stanowiące podstawę blatu łączy się za pomocą specjalnych belek montażowych o różnych długościach, a dodatkowy mechanizm (ręczny lub elektryczny), pozwala na łatwą zmianę wysokości przestrzeni roboczej.

Za pomocą stelaży meblowych z łatwością można zagospodarować biuro typu open space. Poszczególne stanowiska mogą być łączone w systemy workbench lub występować indywidualnie, przy czym zawsze komponują się one w ergonomiczną i spójną wizualnie całość.

Stelaże do mebli to także świetna propozycja dla firm, zajmujących się organizacją rozmaitych eventów. Lekki, solidny, a jednocześnie łatwy do zmontowania i demontażu stół wystawienniczy oparty na stelażu, to doskonałe rozwiązanie m.in. na rozmaite targi i konferencje.

Meble wsparte na stelażu sprawdzą się także w przedsiębiorstwach działających w branży HORECA. Stoły modułowe stanowią niezastąpiony sprzęt podczas organizacji bankietów, wesel i innych dużych uroczystości, gdy potrzebne jest miejsce na ustawienie szwedzkiego stołu, mini baru czy stoiska z owocami.

śr. ocena 5 / głosów 5