Gdzie znajdują zastosowanie meble do zabudowy?

We współczesnych, małych wnętrzach i mieszkaniach o niewielkich metrażach, coraz większą popularnością cieszą się meble do zabudowy. Szafy wnękowe oraz inne sprzęty pozwalają oszczędzić miejsce w naszym domu i sprawiają, że zyskujemy dodatkową powierzchnię, a samo pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne. Gdzie zatem takie meble znajdą zastosowanie?

szafa-zabudowa

Zdobywające coraz większą popularność meble do zabudowy doskonale nadają się do każdego rodzaju pomieszczenia, niezależnie od tego, czy będzie to kuchnia, salon czy sypialnia. Są jednak sytuacje, kiedy ten typ wyposażenia wnętrz sprawdza się wyjątkowo dobrze. Może okaże się, że meble do zabudowy są rozwiązaniem waszego problemu z urządzeniem mieszkania?

Szafy

Szafy wnękowe sprawdzą się zarówno w biurze, gdzie służyć będą do przechowywania dokumentacji i dzięki wkomponowaniu w przestrzeń, nie będą zbytnio rzucać się w oczy, jak i w naszych domach. Najczęściej stanowią wyposażenie sypialni, garderoby lub przedpokoju.

Są nie tylko praktyczne oraz funkcjonalne, poprzez wykorzystanie małej przestrzeni – zdradza pracownik sklepu BUMEB, mającego w swojej ofercie bogaty wybór mebli do zabudowy – ale również mają walor estetyczny. Są to meble robione na zamówienie, w związku z czym klient ma możliwość dostosowania projektu do swoich potrzeb i wymogów, nawet tych najbardziej wygórowanych.

Kuchnie

Drugim, najczęstszym zastosowaniem mebli do zabudowy jest wykorzystanie ich do urządzenia kuchni, bez względu na jej rozmiary. Szafki kuchenne oraz blaty są wówczas idealnie dopasowane do pomieszczenia, dzięki czemu zagospodarowujemy całą dostępną przestrzeń. Ponadto w tego typu umeblowaniu sami wybieramy ilość szuflad czy przegród a także ich wysokość, podobnie jak to my decydujemy o stylu mebli, materiale, z jakiego będą zrobione oraz innych detalach, na które przy standardowym, gotowym zestawie, nie zawsze mamy wpływ. Meble przeznaczone do zabudowy będą idealnym rozwiązaniem zwłaszcza w salonach z aneksem kuchennym, gdzie, ze względu na połączenie dwóch typów pomieszczenia, bardzo ważne jest maksymalne wykorzystanie niewielkiej przestrzeni kuchennej przy jednoczesnym jej niezagracaniu.

Na wymiar

Największą zaletą mebli do zabudowy, która czyni je wyjątkowymi i sprawia, że mają szerokie zastosowanie, jest fakt, iż tworzone na zamówienie. W praktyce oznacza to, że możemy sami decydować o ich wymiarach oraz ostatecznym kształcie. Dzięki temu znajdą one zastosowanie w każdym, nawet najbardziej nietypowym wnętrzu.

śr. ocena 5 / głosów 4