Gdzie zjeść smaczny posiłek w Sopocie?

Sopot jest znakomitym miejscem na wypoczynek. Wspaniałe bałtyckie plaże powodują, że łatwo można oderwać się od rzeczywistości i zapomnieć o codziennych problemach. Przychodzi jednak moment, w którym uświadamiamy sobie, że przydałoby się zapełnić swój żołądek smacznym posiłkiem. Podpowiadamy, gdzie można dobrze zjeść w Sopocie i dlaczego warto odwiedzić Symfonię Smaków.

restauracja-sopot

Gdzie szukać odpowiedniej restauracji w Sopocie?

Jedzenie jest jedną z tych czynności, bez której nie możemy obejść się na co dzień. Każdy z nas ma swoje ulubione potrawy, których smak jest pewnego rodzaju antidotum nie tylko na głód, ale również na zły humor czy nadmierny stres. Przyjeżdżając w ramach odpoczynku do innego miasta, turyści często jednak chcą skosztować alternatywy, którą są np. lokalne przysmaki.

W Sopocie znajduje się wiele różnych restauracji, w tym na jednym z najsłynniejszych deptaków w Polsce – Monciaku. Aby jednak wziąć udział w prawdziwej uczcie smaków, warto zawędrować nieco dalej od wybrzeża, gdzie znajdują się lokale, w których codziennie przygotowywane są smaczne posiłki na najwyższym poziomie. Wyróżniają się one nie tylko szerokim menu z daniami ze świeżego mięsa oraz wielu rodzajów ryb, ale także schludnym wyglądem i miłą obsługą.

Symfonia Smaków – tradycja i nowoczesnosć

Jedną z takich restauracji jest znajdująca się w Hotelu Opera Symfonia Smaków. Łączy ona w swojej ofercie różnorodność i tradycję, dodając do tego elementy nowoczesności, co sprawia, że w menu znajdują się niezwykle wykwintne dania: mus z wątróbki, raki w maśle, mule, pierogi z dzikiem, zupa tajska, halibut z dodatkami czy polędwica wołowa. Do tego szeroki wybór napojów – ciepłych i zimnych, zarówno bezalkoholowych, jak i alkoholowych.

Symfonia Smaków nie jest typową restauracją, jakich wiele w nadmorskich kurortach. Jest to idealne miejsce dla osób ceniących relaks oraz spokój wśród kojącej zieleni. W lokalu znajduje się piękny taras i duża sala, którą można wynająć w celu organizacji imprezy okolicznościowej: komunii, urodzin, spotkania firmowego lub obiadu weselnego. W pogodne dni otwarty jest zadbany ogródek, który pozwala na delektowanie się potrawami na świeżym powietrzu. Najmłodsi goście mogą skorzystać ze specjalnej strefy dla dzieci z zabawkami. Zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani zarówno zjedzeniem smacznego posiłku podczas krótkiego pobytu w Sopocie, jak również tych, którzy chcą zorganizować imprezę zamkniętą – zachęca Szef Kuchni Symfonii Smaków, restauracji zlokalizowanej w Hotelu Opera przy ulicy Moniuszki 10 w Sopocie.

śr. ocena 5 / głosów 5