Gdzie zaopatrzyć się w nowoczesne systemy alarmowe?

Systemy alarmowe, które kiedyś kojarzyły nam się wyłącznie z zabezpieczeniem banków, dziś są popularne w różnego rodzaju punktach usługowych, sklepach, a także na prywatnych posesjach. Współczesny rynek systemów alarmowych to już nie tylko kamery CCTV, a mnóstwo innych urządzeń, jak czujniki laserowe, bariery podczerwieni, bariery mikrofalowe czy systemy termowizyjne. Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w rozwiązanie najkorzystniejsze dla nas?

system-alarmowy

Czym są systemy alarmowe?

Pojęcie systemu alarmowego to wbrew pozorom pojęcie nieścisłe. Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów systemów alarmowych, przede wszystkim są to:

  • systemy sygnalizacji napadu i włamania, kontroli dostępu,  telewizyjne systemy nadzoru
  • systemy sygnalizacji pożaru,
  • systemy ostrzegające przed ulatnianiem się gazu,
  • systemy ostrzegające o niebezpieczeństwie rozmrożenia zamrożonych substancji, które stosowane są w specjalistycznych chłodniach.

Najpopularniejsze są systemy alarmowe to systemy sygnalizacji napadu i włamania . Uproszczona definicja takiego systemu to zespół współdziałających ze sobą urządzeń elektronicznych, który ma za zadanie wykrywać zagrożenie życia lub mienia, które wywołane są włamaniem lub napadem, jak wskazuje nazwa. System zabezpieczający to pojęcie szersze – to połączenie systemu alarmowego z zabezpieczeniami mechanicznymi jak drzwi przeciwwłamaniowe, czy kraty.

Jak wybrać odpowiedni system i gdzie się w niego zaopatrzyć?

Nowoczesne systemy alarmowe to już nie tylko proste czujki montowane przy ogrodzeniu, czy drzwiach, które wykrywając zmiany w otoczeniu, wysyłają sygnał alarmowy w postaci dźwięku i światła. To często skomplikowane systemy, które mogą wysyłać sygnał na nasz telefon, czy bezpośrednio do firmy ochroniarskiej. Dostępne są na przykład niewidzialne systemy ochrony obwodowej – zabetonowane lub zakopywane, bariery mikrofalowe, czy bariery podczerwieni. Jak mówi nam przedstawiciel firmy ATLine z Łodzi, rozwiązań i elementów wykorzystywanych w najnowocześniejszych systemach alarmowych i zabezpieczeniach jest tak wiele, że klienci często mają problem z wyborem. Warto więc skorzystać z oferty firmy, która nie tylko dystrybuuje elementy systemów ochrony obwodowej i wewnętrznej, ale również doradza, jakie rozwiązanie będzie najlepsze. W nowoczesne systemy alarmowe najlepiej zaopatrzyć się w firmie, która dodatkowo zajmuje się wyceną poszczególnych elementów i całych systemów. Na koniec porada: dopytajmy o detale, by nasz system alarmowy był naprawdę praktyczny – nie warto przesadzać z montowanymi elementami, ponieważ część z nich zabezpiecza nasze posesje w bardzo podobny sposób.

śr. ocena 5 / głosów 4