Gdzie najlepiej zamieszkać pod Szczecinem?

Coraz więcej mieszkańców Szczecina pragnie zamieszkać z dala od ruchliwego centrum miasta. Poszukują zielonej oraz przyjaznej dla rodzin z dziećmi okolicy, w której będą czuli się bezpiecznie oraz będą mogli odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Na szczęście w Szczecinie powstaje coraz więcej nowych osiedli, które doskonale nadają się dla bardziej wymagających osób. Należą do nich osiedle Brzeziny oraz osiedle Śliwkowe w Warzymicach.

mieszkanie-pod-miastem

Osiedle Brzeziny i Śliwkowe pod Szczecinem – idealne miejsca dla rodzin z dziećmi

Warzymice to prężnie rozwijająca się miejscowość położona pod Szczecinem, na granicy z Przecławiem. Jest to miejsce, w którym realizowane są obecnie liczne inwestycje budowlane skierowane głównie do osób, które chcą zamieszkać w spokojnej, pełnej zieleni oraz co najważniejsze – bezpiecznej okolicy. Osiedla mieszkaniowe na terenie Warzymic to doskonały wybór dla rodzin z dziećmi, które poszukują dla siebie idealnego miejsca do zamieszkania. Zaletą zamieszkania w Warzymicach jest także doskonała komunikacja – miejscowość ta jest bowiem bardzo dobrze skomunikowana z centrum Szczecina, co pozwala na szybki dojazd do pracy, szkoły, na zakupy oraz umożliwia sprawne załatwienie wszelkich spraw. W Warzymicach powstają obecnie atrakcyjne domy wielorodzinne, w których mieszkania mają balkony (a także prywatne ogródki na parterze), garaże lub miejsca postojowe i powierzchnię odpowiednią dla każdej rodziny. Inwestorem stawiającym domy jest uznana w branży firma deweloperska Gryf Development.

Przecław pod Szczecinem – spokój i łatwy dojazd do centrum miasta

Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku Przecławia. Jest położony w bliskim sąsiedztwie Warzymic, w nim także znajdziemy dużo zieleni, spokój oraz bezpieczeństwo, którego tak poszukują zmęczeni wielkim miastem szczecinianie. W Przecławiu znajdują się wszystkie niezbędne do komfortowego życia mieszkańców obiekty. Należą do nich liczne sklepy, w których możemy zrobić zakupy spożywcze i nie tylko, restauracje serwujące smaczne posiłki, a także przedszkole, szkoła podstawowa oraz gimnazjum.

Wybierając Warzymice lub Przecław na swoje nowe miejsce zamieszkania, możemy więc wygodnie odwieźć nasze dzieci do szkoły lub przedszkola oraz dojechać do pracy. Osiedla pod Szczecinem są bowiem świetnie skomunikowane ze Szczecinem, co pozwala na szybki i bezpieczny dojazd do centrum zarówno posiadaczom własnych aut, jak i osobom korzystającym z komunikacji miejskiej. Miłośnicy jazdy na rowerze z pewnością docenią obecność tras rowerowych, które także przebiegają w tej okolicy.

śr. ocena 5 / głosów 5