Działanie i praktyczne zastosowanie owijarek do palet

Pakowanie towarów, choćby ze względu na wielką popularność usług kurierskich, musi się odbywać szybko i sprawnie. Wiele artykułów jest umieszczanych w opakowaniach, a potem kładzionych na paletach. Cały proces powinien przebiegać jak najszybciej. Dzięki owijarkom do palet jest to jak możliwe, gdyż zautomatyzowany proces pakowania jest nieporównywalnie efektywniejszy niż ręczny. Zobaczmy więc, jak to wszystko działa.

Jak działają owijarki do palet i jakie są ich rodzaje?

Owijarki do palet to urządzenia, które pozwalają osiągnąć znakomitą rozciągliwość folii do pakowania, dzięki czemu można osiągnąć nawet jej czterokrotną oszczędność względem ręcznego foliowania. Owijanie palet w efekcie przebiega znacznie szybciej i sprawniej, a pracownik oszczędza swoje siły i musi jedynie nieco wspomóc maszynę i nadzorować jej pracę, ale obsługa urządzenia nie jest zbyt skomplikowana. Do foliowania palet używa się owijarek pionowych, których najpopularniejsze to:

  • owijarki ze stołem obrotowym (paleta kręci się na obrotowej podstawie; urządzenie pozwala na zafoliowanie do 20 palet w godzinę);
  • owijarki z wirującym ramieniem (ramię z folią obraca się, a paleta stoi nieruchomo; owijarki z podwójnym ramieniem owijają folią nawet 100 palet w godzinę) ;
  • owijarki pierścieniowe (są w pełni automatyczne i niezwykle wydajne – można owinąć nawet 150 palet w godzinę).

Gdzie kupić dobrą owijarkę do palet?

Opakowania dla firm (np. folie stretch) oraz owijarki do palet oferują m.in. takie firmy jak Specpack. Kupno owijarki to znakomita decyzja, gdy przedsiębiorstwo pakuje bardzo dużo produktów na palety. Niezwykle wydajne owijarki do palet sprawiają, że proces pakowania staje się półautomatyczny lub całkowicie zautomatyzowany. Poziome owijarki stretch dostępne w sklepie umożliwiają ponadto zapakowanie podłużnych przedmiotów, których typowe urządzenie nie byłoby w stanie zapakować.

Dobre owijarki to urządzenia, które można przystosować do swoich potrzeb: ustawić oczekiwaną liczbę owinięć, a także wyregulować obroty talerza i jego prędkość. Taki sprzęt można również zaprogramować w taki sposób, by cały proces stał się całkowicie powtarzalny. Dzięki temu wszystkie pakunki zostaną zafoliowane w dokładnie tak samo, co nie byłoby możliwe, gdyby były foliowane ręcznie przez pracowników. Nie pojawią się też błędy spowodowane czynnikiem ludzkim. Co ważne zastosowanie tych urządzeń sprawia, że zniwelowane zostaje ryzyko dla osoby obsługującej sprzęt, ponieważ owijarki do palet są całkowicie bezpieczne. Warto więc wzbogacić o nie swój park maszynowy.

śr. ocena 5 / głosów 5