Dlaczego warto zamieszkać w Brwinowie?

Z uwagi na możliwość zakupu bardziej przestronnego mieszkania w niższej cenie coraz więcej osób decyduje się na osiedlenie pod miastem. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się miejscowości dobrze z nim skomunikowane, skąd dojazd do centrum zabiera zwykle mniej czasu niż z dzielnic położonych w granicach administracyjnych dużego ośrodka, ale niedysponujących np. połączeniem kolejowym. Dla Warszawy taką atrakcyjną alternatywą mieszkaniową jest Brwinów.

Miasto to liczy ok. 13 tys. mieszkańców i zajmuje powierzchnię mniej więcej 10 km kw. Dzięki obwodnicy oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej do centrum stolicy można dostać się nawet w 20-30 minut. Tymczasem cena ok. 50-metrowego mieszkania położonego w Brwinowie może być aż o 40 proc. niższa w porównaniu z usytuowanym w Warszawie mieszkaniem o podobnym metrażu. W dodatku niemal do co drugiego lokalu można wprowadzić się tuż po jego nabyciu.

To wszystko sprawia, że do Brwinowa sprowadzają się nie tylko mieszkańcy okolicznych, mniejszych miejscowości szukający lepszych warunków życia, ale także np. młode małżeństwa ze stolicy, które kusi perspektywa posiadania dodatkowego pokoju dla dziecka bez konieczności zwiększania nakładów finansowych na zakup nowego lokum. Zwłaszcza że Brwinów dysponuje nie tylko żłobkami i przedszkolami, ale też dwiema szkołami podstawowymi, dwoma gimnazjami oraz liceum ogólnokształcącym.

Sport, kultura i oświata

Gminny ośrodek kultury i biblioteka publiczna uzupełniają zaplecze oświatowo-wychowawcze, podczas gdy o kulturę fizyczną zadbać można w klubach sportowych proponujących zajęcia chociażby z lekkoatletyki, piłki nożnej albo ju-jitsu. Przez Brwinów biegną też dwa szlaki turystyczne, a poza tym miejscowość dysponuje parkiem oraz łowiskiem.

Rozwój miasta

Wspomniany park podlega rewitalizacji przeprowadzanej w ramach zaplanowanych na lata 2013-20 inwestycji miejskich. Obejmują one również przebudowę kilku istotnych z komunikacyjnego punktu widzenia dróg, a także budowę kanalizacji sanitarnej w ramach programu „Czyste życie” – jak dowiadujemy się od przedstawiciela firmy EKO-BUD Deweloper.

Infrastruktura

Mieszkańcy nowoczesnych osiedli mieszkaniowych i willi wchodzących w skład zabudowy miasta mają do dyspozycji dwa ośrodki zdrowia oraz sześć aptek. Najbliższy szpital znajduje się w oddalonym o 10 km Pruszkowie. Jeśli chodzi o inne elementy infrastruktury, to oprócz znajdujących się na miejscu sklepów lokalnych i sieciowych stosunkowo niedaleko położone są jeszcze dwa centra handlowe, do których mieszkańcy Brwinowa mają zapewniony darmowy transport autobusowy.