Czyszczenie nowoczesne. Szorowarki do mycia podłóg

Rozwój technologii urządzeń czyszczących sprawia, że tradycyjne szczotki i mopy coraz częściej trafiają do lamusa. Ich miejsce zajmują nowsze i bardziej zaawansowane, jednotarczowe szorowarki automatyczne. Technologie tego typu sprawdzają się świetnie zwłaszcza przy czyszczeniu powierzchni podłogowych średnich i dużych rozmiarów – tych twardych, jak i elastycznych.

szorowarki

Szorowarki możemy dziś spotkać we wszystkich obiektach wielkopowierzchniowych. Są to m.in. galerie handlowe, dworce i lotniska, a także budynki przemysłowe, sportowe oraz użyteczności publicznej. Właściwie nie ma miejsca, w którym szorowarka nie znalazłaby praktycznego zastosowania – pod warunkiem, że dany obiekt jest stosunkowo rozległy i wymaga kompleksowego czyszczenia. Poniżej prezentujemy główne zalety szorowarek automatycznych, które mogą Państwa skłonić do ich zakupu.

Multifunkcyjność

Szorowarka, w zależności od akcesoriów jakie posiada (w standardowym wyposażeniu spotyka się zazwyczaj zbiornik na wodę z płynem i szczotkę szorującą z włosia polipropylenowego bądź uchwyt do padów), może pełnić szereg różnych funkcji.

Urządzenie tego typu nadaje się świetnie m.in. do zmywania podłóg, maszynowego czyszczenia dywanów i wykładzin, jak również odświeżania przy pomocy technik pielęgnacyjnych, np. szamponowania. Ponadto, «jednotarczówki» są bezkonkurencyjne przy polimeracji, krystalizacji i szlifowaniu podłóg – komentuje ekspert firmy MADO, zajmującej się sprzedażą wysokiej jakości środków i urządzeń do utrzymania czystości.

Wygoda użytkowania

Niewątpliwą zaletą ,,jednotarczówki” jest wygoda jej użytkowania. Urządzeniem steruje się przy pomocy regulowanego gryfu, który można dostosować do wysokości ciała. Tym samym całą pracę da się wykonać w pozycji wyprostowanej, z korzyścią dla zdrowia – przede wszystkim kondycji kręgosłupa.

Dokładność mycia

Najlepsze modele szorowarek automatycznych osiągają prędkość ok. 400 obrotów na minutę. Jest to wynik, którego nie uzyskalibyśmy mimo najszczerszych intencji, stosując szczotki manualne. Urządzenie wprawia się w ruch wahadłowy, cofając się stopniowo do tyłu – po wykonaniu każdego wahadła – tak, aby nie stawać na mokrej podłodze.

Na efektywność czyszczenia ma wpływ także masa szorowarki. Generalnie, im jest ona cięższa, tym lepiej. Za optymalną uznaje się wagę 30 kg. Jeśli jednak urządzenie jest lżejsze, zawsze możemy dociążyć je ciężarkiem – podsumowuje specjalista firmy MADO.