Czym zajmuje się mobilny serwis ogumienia?

Na drogach może nas spotkać zawsze mnóstwo nieprzewidzianych zdarzeń. Do najczęstszych z nich należy awaria ogumienia. „Złapanie gumy” może spotkać każdego kierowcę i to często w najmniej oczekiwanych okolicznościach. Większość kierowców jest przygotowana na tego typu zdarzenia i wozi z sobą zapasowe koło. Koło takie umożliwia dotarcie do domu lub do najbliższego warsztatu wulkanizacyjnego, wtedy gdy zdarzy nam się przebić oponę. Bywają jednak zdarzenia skrajne. Może wszak zdarzyć się, że jednocześnie „złapiemy podwójną gumę”, może też mieć zdarzenie gorsza jeszcze sytuacja, kiedy to jacyś chuligani lub ktoś nam nieżyczliwy przebije wszystkie opony w naszym samochodzie. Bywa i tak, że nie każdy chce się brudzić i samodzielnie wymieniać koło. Na naszym rynku działają warsztaty, które oferują tak zwaną mobilną wulkanizację.

Czym zajmuje się mobilny serwis ogumienia?

Jak działa mobilna wulkanizacja

Mobilna wulkanizacja, jak informuje nas Pan Przemysław Wojciechowski z firmy MOBILNA WULKANIZACJA 24h z Pruszkowa, to nic innego jak naprawa ogumienia na miejscu jego awarii. Zajmujące się takim rodzajem działalności firmy posiadają odpowiednio dostosowane samochody wyposażone w niezbędne oprzyrządowanie służące do wulkanizacji. Samochody takie są w stanie dojechać nawet w trudno dostępny teren, albowiem tam także i to wcale nierzadko zdarzają się awarie ogumienia. Oczywiście w celu oszczędzenia czasu, naprawia się wtedy ogumienie na miejscu, tak aby nie jeździć z zepsutą oponą do warsztatu i z powrotem.

Usługi świadczone przez mobilny serwis wulkanizacyjny

Mobilny serwis ogumienia nie jest przeznaczony wyłącznie dla przypadków wzmiankowanych we wstępie do niniejszego artykułu. Powiedzmy więcej: w najszerszym zakresie jest on dedykowany przede wszystkim dla sektora biznesowego. W szczególności dotyczy on wszelkiego rodzaju maszyn rolniczych, takich jak traktory czy kombajny oraz różnych maszyn budowlanych i ciężkiego sprzętu transportowego. Przy okazji wszakże mogą z tego serwisu korzystać także właściciele samochodów osobowych. Dla biznesu mobilny serwis ogumienia ma bardzo istotne znaczenie. Mówi się, że czas to pieniądz, więc wszelkie przestoje w pracy ciężkiego sprzętu jezdnego przynoszą wymierne straty finansowe. Dojazd w nierzadko trudno dostępny teren, np. na pola uprawne czy dalekie budowy zajmuje cenne godziny. Zdejmowanie kół i przewożenie ich do warsztatu zajmie co najmniej drugie tyle czasu. Dlatego też tak istotna jest w takich przypadkach naprawa ogumienia na miejscu. Podobnie ma się rzecz z serwisowaniem ogumienia w tirach i innych większych i mniejszych samochodach transportowych. Naprawy dokonywane na trasie są niezwykle ważne dla wszystkich kierowców, którzy muszą dostarczyć towar na miejsce w określonym czasie.

Konkludując, należy powiedzieć, że mobilny serwis ogumienia to niezwykle przydatna usługa, ułatwiająca życie wielu ludziom i wielu firmom.