Czym się kierować przy wyborze lady recepcyjnej

Recepcja jest jednym z najważniejszych miejsc w biurze. To stanowisko, które klienci i kontrahenci widzą jako pierwsze, kiedy przekroczą próg budynku. Z tego powodu, lada recepcyjna musi być miejscem reprezentacyjnym, będącym wizytówką firmy. Jej wybór powinien być dobrze przemyślany. Oto czym należy kierować się podczas wybierania lady recepcyjnej.

recepcja

W jaki sposób urządzić recepcję?

Recepcja to prawdziwa wizytówka firmy. Jako, że ma realny wpływ na budowanie korzystnego wizerunku przedsiębiorstwa, powinna być estetyczna i przyjazna dla odwiedzających firmę gości. Najbardziej widocznym elementem recepcji jest lada recepcyjna. Od jej wyboru w dużej mierze zależy to, jak firmę postrzegać będą klienci lub kontrahenci przychodzący do biura.

Na recepcji powinna znaleźć się nie tylko lada, ale także różne elementy ułatwiające pracę pracownikom, jak również te zapewniające komfort gościom. Należą do nich krzesła lub fotele, stolik kawowy, wieszak na płaszcze, stojak na parasole, czy stojak na gazety. Warto postawić też kilka doniczkowych kwiatków, które nadadzą biurowemu wnętrzu odrobinę domowej przytulności.

Jak wybrać ladę recepcyjną?

Przeważnie lady jakie spotkać można w recepcjach są wyjątkowo wysokie. Jak tłumaczą eksperci z firmy MEBLANT, jest to zabieg celowy – przede wszystkim przyciąga wzrok wchodzących do budynku gości. Ponadto, pozwala pracownikowi na ukrycie narzędzi pracy, w tym różnego rodzaju dokumentów, przed wzrokiem osób będących po drugiej stronie lady.

Wybierając ladę recepcyjną warto postawić na nowoczesny projekt, nie tylko ze względów estetycznych, ale i praktycznych. Najnowsze modele lad projektowane są w ten sposób, aby można było wbudować w nie niewielkie lampy, pełniące funkcje użytkowe, ale i dekoracyjne. Co więcej, nie należy zapominać, że jako miejsce pracy, lada recepcyjna powinna być ergonomiczna, a więc musi posiadać biurko o odpowiedniej wysokości, najlepiej z regulowanym blatem oraz wygodny układ półek i szafek. Przydatny bywa też podest na monitor, dzięki któremu znajduje się on na wysokości oczu pracownika.

Lada recepcyjna jako element dekoracyjny

Nie można też zapominać o samej estetyce lady recepcyjnej. Przy poszukiwaniach tej odpowiedniej, warto pomyśleć o tym meblu również jako o elemencie dekoracyjnym i nie bać się oryginalnych, przyciągających uwagę form oraz wyrazistych akcentów kolorystycznych. Bo choć meble biurowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne, to dobrze by było, aby wpisywały się w estetykę całego biura.

śr. ocena 5 / głosów 5