Czym jest płyta obornicka?

Płyty obornickie to płyty warstwowe, najczęściej wykonywane ze stali i wypełnione pianką poliuretanową. Mogą być stosowane jako obudowy ścian przeróżnych obiektów przemysłowych, hal magazynowych, obiektów w gospodarstwach rolnych, a nawet budynków użyteczności publicznej. Ich zastosowanie skraca czas inwestycji dzięki łatwemu montażowi. Dostępne są płyty warstwowe o różnych grubościach i rozmiarach.

plyty-warstwowe-scienne

Płyty obornickie ścienne

Płyty warstwowe ścienne to podstawowy materiał do budowy wielu konstrukcji przemysłowych, jak i publicznych. Jak wspomnieliśmy we wstępie, ich obudowy najczęściej wykonywane są ze stali, a rdzeń, czyli wypełnienie płyt, to zwykle pianka poliuretanowa. Na rynku dostępne są płyty obornickie z rdzeniem o różnej grubości, od której w dużej mierze zależy izolacyjność ścian. Oczywiście w tej kwestii istotny jest również prawidłowy montaż i uszczelnienie. Jak mówi nam przedstawiciel firmy Lekka Obudowa z Obornik, dostępne są płyty warstwowe ścienne o gładkiej, liniowej lub mikroprofilowej obudowie w różnych kolorach. Do wyboru mamy modele płyt z niewidocznym lub widocznym łącznikiem. Płyty warstwowe to elementy odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Do pomieszczeń specjalnego zastosowania, jak chłodnie, produkowane są też specjalne płyty warstwowe, które doskonale sprawdzają się nawet w ekstremalnych warunkach, pomagają utrzymać stałą temperaturę. Dostępne są także profesjonalne płyty polecane do budynków, w których pracuje się z chemikaliami.

Warstwowe płyty dachowe

Płyty warstwowe wykorzystywane są nie tylko do budowy ścian, ale i dachów. Obornickie płyty warstwowe zapewniają bezpieczeństwo i ochronę: są mocne i wytrzymałe, a przy tym lekkie, nie obciążają więc bardzo konstrukcji nośnej budynku. Najlepsze płyty warstwowe przechodzą testy pod kątem wytrzymałości – oczywiście wzorowo. Podobnie jak ścienne płyty warstwowe, płyty dachowe produkowane są ze stalowych profili i poliuretanowego rdzenia. Tu również mamy do wyboru płyty o różnej grubości, a ich okładzina może być gładka, wyprofilowana liniowo lub z wykorzystaniem mikroprofili. Dostępne są także płyty z gładką okładziną wewnętrzną z fiberglassu, które są wyjątkowo odporne na różnego rodzaju chemikalia. W płytach dachowych możemy bez obaw montować świetliki dachowe, które doprowadzają do budynku światło dzienne i optymalizują wewnętrzną wentylację.

Na koniec warto dodać, że płyty warstwowe to materiał nie tylko wytrzymały i prosty w wykorzystaniu, ale też bardzo estetyczny. Powstają więc z nich nie tylko zapleczowe budynki na obrzeżach miast.

śr. ocena 5 / głosów 5