Czas realizacji transakcji w e-kantorach

Innowacje technologiczne pozwalają wprowadzać udogodnienia niemal w każdej dziedzinie życia człowieka. Również do kantorów, a dokładniej do e-kantorów, które świadczą swoje usługi w sieci. Jeszcze do niedawna pieniądze wymienialiśmy w kantorach stacjonarnych. Przyzwyczailiśmy się do takiego sposobu wymieniania złotówek na dowolną walutę i odwrotnie. Kantory internetowe znacznie usprawniają transakcje. Jaki jest czas ich realizacji?

 E-kantory przekonują coraz większe grono klientów

Zanim dowiemy się, jak szybko możemy przeprowadzić transakcje w kantorach internetowych, zwróćmy uwagę na wzrost ich popularności. Mimo iż kantory stacjonarne cały czas są chętnie odwiedzane, ich obroty coraz bardziej maleją. Przekonujemy się do usług dostępnych w sieci, ponieważ są szybkie, wygodne i bezpieczne.

Kantory internetowe stosują takie same zabezpieczenia technologiczne jak banki i tak jak one realizują transakcje za pomocą szyfrowanych danych – zaznacza nasz ekspert z Kantoru internetowego www.centnet.pl.

E-kantory pozwalają na wymianę pieniędzy za pośrednictwem rachunku bankowego klienta oraz rachunku bankowego kantoru. Aby dokonać transakcji, należy wyliczyć środki, korzystając z pomocnych kalkulatorów dostępnych na stronach internetowych e-kantorów, zlecić wymianę i poczekać na przelew. Kiedy kantor zaksięguje środki wpłacone przez klienta, ten od razu otrzyma e-mail o powodzeniu operacji. Cały czas wie, co dzieje się z jego pieniędzmi i nie musi obawiać się ich utraty.

Jak szybko zrealizujemy transakcje w e-kantorach?

Jak szybko wobec tego dokonamy wymiany walut w e-kantorach? Czas realizacji transakcji zależy przede wszystkim od tego, w jakich godzinach nasz bank wykonuje sesje przychodzące i wychodzące. E-kantor stara się jak najszybciej sfinalizować operacje, a przelewy wykonuje w godzinach pracy kantoru internetowego. Są one dostosowane do godzin pracy instytucji bankowych, tak aby klient mógł jak najszybciej otrzymać wymienianą przez siebie walutę. Szczególne przypadki i indywidualne uzgodnienia z kantorem, pozwalają dokonać operacji finansowej poza godzinami pracy e-kantoru. Jeżeli transakcja nie jest wcześniej uzgodniona albo rozpoczęła się już po zakończeniu pracy kantoru, zostanie zrealizowana w najszybszym możliwym terminie, czyli następnego dnia roboczego.

Brak ograniczeń w wysokości kwoty

Wymieniliśmy już wiele zalet e-kantorów, w tym szybkość i wygodę przeprowadzania transakcji, ale nie można zapomnieć o jeszcze jednym ich atucie. Kantory internetowe gwarantują brak ograniczeń w wysokości kwoty. Co to oznacza? Nie narzucają sumy, do której można wymieniać walutę. Jeśli jednak transakcja będzie przekraczać równowartość 15 000 euro, wówczas może żądać zweryfikowania tożsamości właściciela konta. E-kantory chcą przeprowadzać tylko bezpieczne transakcje, dlatego taka weryfikacja nie jest niczym dziwnym. Powinniśmy się na nią zgodzić i nadal korzystać z usług, jakie świadczy wybrany przez nas kantor internetowy.

śr. ocena 5 / głosów 1