Co warto zobaczyć w Gdańsku?

Gdańsk to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Obfituje w urokliwe zaułki, zapierające dech w piersi promenady, oryginalnie zaaranżowane lokale i potężne mosty. Zachwyca także bogatą historią, która dla wielu z nas również ma ogromne znaczenie. Zagłębienie się w losy Gdańska zdecydowanie ułatwia zrozumienie jego natury oraz znaczenia odwiedzanych miejsc. Niezależnie jednak od tego, czy jesteśmy pasjonatami historii czy chcielibyśmy się po prostu niezobowiązująco zrelaksować, w Gdańsku znajdziemy coś dla siebie.

gdansk-zwiedzanie

Hotel na dobry początek

Planując podróż do Gdańska musimy w pierwszej kolejności pomyśleć o dojazdach oraz noclegach. Szczególnie ta druga kwestia może zaważyć na tym, czy wycieczka się uda. Odpowiednia lokalizacja, wysoki standard oraz dostępność hotelowej restauracji to podstawa, by móc dobrze wypocząć i odzyskać siły na dalsze gdańskie wojaże. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na ofertę dwugwiazdkowego hotelu Logos, który zapewni nam luksusowe warunki pozwalające na aktywne zwiedzanie miasta niezależnie od wybranych atrakcji.

Gdańsk z lotu ptaka

Odwiedzający Gdańsk po raz pierwszy pasjonaci pięknych widoków mogą udać się na Górę Gradową. Zdecydowanie warto wspiąć się na nią od razu po przyjeździe, by podziwiać panoramę całego miasta – najlepiej o wschodzie słońca. Możemy objąć je wzrokiem w całości, wyszczególnić najważniejsze budynki i zlokalizować atrakcje, które planujemy jeszcze odwiedzić. Widać zabudowania Starego Miasta, Bazylikę Mariacką czy tereny Stoczni Gdańskiej – wszystkie te miejsca zdecydowanie powinniśmy odwiedzić. Warto oczywiście zaopatrzyć się w lornetkę lub kamerę z obiektywem o dużym zoomie.

Rano i wieczorem

Prócz typowych atrakcji, na które z pewnością się natkniemy (takie jak Złota Kamienica, Dwór Artusa, cała Droga Królewska czy Gdański Żuraw) warto zboczyć nieco z typowej trasy. Musimy jednak mieć na to odrobinę wolnego czasu. Na zwiedzenie unikatowego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku warto zarezerwować sobie cały dzień. Mnogość sal ekspozycyjnych oraz ich różnorodność nie pozwalają na nudę. Wiele tutaj także interaktywnych, przyciągających uwagę elementów, z którymi zapoznanie się wymaga czasu. Muzeum otwarte jest od 10:00 do 20:00 i zdecydowanie warto odwiedzić je jak najwcześniej, zaraz po opuszczeniu naszego gdańskiego hotelu. Wieczór możemy zarezerwować na wizytę na ulicy Elektryków, urastającej do rangi najmodniejszego miejsca w mieście. Na tej utrzymanej w industrialnej stylistyce ulicy znajdziemy wiele klubów, kawiarni i innych wartych odwiedzenia lokali.