Charakterystyka idealnych szaf skrytkowych

Szafy skrytkowe, które często nazywa się po prostu szafami ze schowkami, mogą pełnić szereg różnych funkcji. Wszystkie dzielone są na moduły, które razem stanowią kompletny element wyposażenia. Szafy o modułach, które mają niewielkie wymiary, mogą służyć jako skrytki na dokumenty – wyglądem przypominają szafki na listy. Szafy z większymi modułami stosowane są w szatniach, służą do przechowywania odzieży, ale nie tylko. W niektórych firmach znajdziemy specjalne “szafki śniadaniowe”, w których pracownicy mogą przechowywać jedzenie, czy napoje.

Szafy skrytkowe o dużych modułach

Szafy skrytkowe o większych modułach służą zwykle jako szafki ubraniowe. W niektórych firmach, w których czystość i higiena jest szczególnie ważna, szatnia podzielona jest na dwie części, między którymi znajduje się tzw. clean room. W pierwszej szatni pracownicy zostawiają swoje ubrania zewnętrzne, w których przyszli do pracy. Następnie przechodzą przez clean room, a w drugiej szatni zakładają na siebie strój roboczy, który przypomina kombinezon z lekkiego materiału. W obydwu szatniach znajdują się szafy skrytkowe, a więc każdy z pracowników posiada przynajmniej dwie swoje szafki. Przynajmniej, bo w dużych fabrykach pracownicy dodatkowo posiadają swoje skrytki w części, w której można zjeść posiłek, czy napić się herbaty w czasie przerwy. Duże szafy skrytkowe znajdziemy także na basenach, na siłowniach, czy w innych ośrodkach sportowych i klubach fitness. Szafy skrytkowe mają uniwersalną budowę, dlatego mogą być ustawiane na nogach lub specjalnych podstawach z ławkami. Idealne szafki skrytkowe powinny mieć odpowiednią wielkość i bezpieczne zamki. W szafkach odzieżowych należy też zadbać o wieszaki na ubrania.

Małe szafy skrytkowe

Szafy skrytkowe o niewielkich modułach mogą służyć do przechowywania dokumentów lub przekazywania korespondencji. Są to po prostu firmowe skrzynki na listy – mówi nam przedstawiciel firmy Met-Pol z Bobowa.

W dużych biurowcach do skrytek trafia nie tylko korespondencja z zewnątrz, ale także korespondencja między poszczególnymi działami firm, czy współpracującymi ze sobą przedsiębiorstwami, które mają siedzibę w tym samym budynku. Tak jak zostało wspomniane we wstępie, małe szafki skrytkowe mogą stanowić element wyposażenia pomieszczeń socjalnych, w których pracownicy mogą zjeść śniadanie, czy przygotować sobie ciepły napój w czasie przerwy. Na szafki skrytkowe stawiają także szkoły. Dawniej szatnie to były wyłącznie wydzielone pomieszczenia, w których znajdowały się wieszaki. Dziś szkoły stawiają nie tylko na szatnie, w których uczniowie mogą zostawić buty, czy kurtki w czasie zimy, ale także na szafki skrytkowe. Chodzi przede wszystkim o to, by dzieci nie musiały przez cały dzień nosić ciężkiego plecaka z dziesiątkami książek i zeszytów – ale by mogły je zostawić w swoich, bezpiecznych szafkach.