Charakterystyka folii magnetycznych.

Folie magnetyczne stanowią doskonały nośnik reklam zewnętrznych, gdyż są odporne na warunki atmosferyczne i zachowują swoje właściwości magnetyczne nawet przy ekstremalnych ujemnych oraz dodatnich temperaturach. Jej wartości magnetyczne nie zmieniają się nawet w trakcie długoletniej eksploatacji, a możliwość indywidualnego dopasowania tego produktu do potrzeb klienta sprawia, że jego popularność nie słabnie. Czym się charakteryzuje?

folia-magnetyczna

Folia magnetyczna jest podstawowym materiałem magnetycznym, inaczej nazywanym elastycznym magnesem, składającym się z proszku ferromagnetycznego oraz giętkiego, termoplastycznego materiału wiążącego. Ponieważ jest materiałem elastycznym, doskonale nadaje się do cięcia nożyczkami lub nożykiem introligatorskim oraz sztancowania. Warto zdać sobie sprawę, iż pomimo swojej nazwy, nie służy ona do mocowania magnesów, gdyż niska zawartość opiłków ferrytowych sprawia, że przyciąga ona stal, a nie magnesy. Czym jeszcze się charakteryzuje?

Cechy ogólne

Folie magnetyczne wykorzystywane są przede wszystkim w branży reklamowej. Niewielkich rozmiarów gadżety, przybory szkolne oraz zabawki to produkty, w których wykorzystuje się folię magnetyczną. Najczęściej występują z białą powłoką, w wersji umożliwiającej nadruk bezpośrednio na nich lub w wersji bez powłoki. Tego typu folia przeznaczona jest do nanoszenia na nią papierów bądź folii samoprzylepnych. Dzięki zróżnicowaniu pod względem kolorów oraz grubości, wynoszącej od 0,4 mm do 1,2 mm, mają rozmaite zastosowania i łatwo jest je dopasować do naszych konkretnych potrzeb. Od grubości folii zależy także siła przywierania do podłoża. Szeroki wybór folii w różnych rozmiarach znajdziemy między innymi w hurtowni tworzyw sztucznych Akces, mającej w swoim asortymencie także rury oraz pręty z pleksi.

Folia folii nierówna

W obrębie folii magnetycznych wyróżnić możemy kilka rodzajów tego produktu. I tak wśród folii dostępnych na rynku znajdziemy folie anisotropiczne oraz magnetyczne z klejem, pozwalające na aplikację własnego wydruku w prosty sposób, a także umożliwiające mocowanie na wszelkiego rodzaju powierzchniach, takich jak tektura, drewno, ściana, szkło oraz plastik. Szczególną popularnością wśród plastyków oraz producentów wyrobów szkolnych cieszy się folia magnetyczna z kolorowym PCV. Tego typu folie, ze względu na dowolność oraz zróżnicowanie kolorów, stanowią doskonały materiał na własnoręcznie wykonywane ozdoby dekoracyjne. Prawdziwą furorę robią także magnetyczne naklejki, służące do wykonywania ramek magnetycznych, zakładek, gadżetów reklamowych oraz dekoracyjnych.

śr. ocena 5 / głosów 5