Cechy dobrej łodzi motorowej

Jeżeli do tej pory nie żeglowałeś na Mazurskich Jeziorach, warto skusić się na czarter łodzi motorowej, co będzie wspaniałą przygodą! Jacht motorowy zabierze nas błyskawicznie w każde miejsce.  Czarter to również dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć w przyszłości własną łódź, ale nie mają pewności, na którą się zdecydować. Zatem, na jakie cechy powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze łodzi motorowej?

dobra jakościowo łódź motorowa

Jakie zalety ma dobra łódź motorowa?

Łódź motorowa powinna wyróżniać się przede wszystkim wygodą, atrakcyjnością, funkcjonalnością oraz bezpieczeństwem. W porównaniu do jachtu żaglowego ma ona dużo większą szybkość, dzięki temu podczas wakacji na wodzie zwiedzimy więcej. Łodzie motorowe nie przechylają się, są o wiele stabilniejsze i łatwiej się nimi kieruje. Charakteryzują się małym zanurzeniem, co sprawia, że będziemy mogli podpłynąć bliżej plaży lub dotrzeć do miejsc niedostępnych dla jachtów żaglowych.

Głównym napędem łodzi jest silnik (napęd mechaniczny). Jest ona łatwiejsza w obsłudze w porównaniu z jachtem żaglowym. Dobra łódź motorowa powinna charakteryzować się niskim zużyciem paliwa, małą stratą mocy przy przeniesieniu napędu, mniejszymi kosztami eksploatacyjnymi czy niewielką hałaśliwością. Dobrze, aby nie zanieczyszczała środowiska. Jacht motorowy posiada również dużą manewrość, nawet przy niewielkich prędkościach.

Oferujemy profesjonalne usługi wynajmu łodzi motorowych. W naszej flocie znajdują się najbardziej ekskluzywne jachty, które zapewniają komfortowe warunki pobytu i udogodnienia, dzięki którym spędzimy fantastyczny urlop bez względu na pogodę – mówi ekspert z firmy Flow Czarter, posiadający bogatą bazę łodzi motorowych.

Wyposażenie łodzi motorowej

Łodzie motorowe to doskonały wybór, szczególnie dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z żeglarstwem lub po prostu chcą odpocząć na wodzie. Służą głównie celom sportowym, turystycznym czy rekreacyjnym. Dobra łódź motorowa powinna wyróżniać się bogatym wyposażeniem. Najważniejsze, aby przed wypłynięciem w rejs posiadała nabitą butlę gazową, pełen zbiornik paliwa, zatankowaną wodę pitną, czy naładowane akumulatory. Na pokładzie najlepiej wyposażonych jachtów motorowych powinna znajdować się w pełni wyposażona część kuchenna, część wypoczynkowa z komfortowymi siedziskami, łazienka oraz kabiny sypialne.

Przed wypłynięciem w rejs, każda łódź powinna być dokładnie wysprzątana. Ważne, aby był sprawdzony jej stan techniczny. Zaletą wynajmu łodzi motorowych na Mazurach, jest fakt, że w przypadku awarii lub usterki firmy oferują serwis na całym szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, a zróżnicowane modele dostępne na rynku pozwolą na znalezienie jachtu dopasowanego do naszych indywidualnych potrzeb.

śr. ocena 5 / głosów 1