Cechy dobrego salonu samochodowego

Handel samochodami podlega dokładnie tym samym prawidłom, jakie tyczą się sprzedaży wszystkich innych towarów i usług. O końcowym efekcie działalności salonu samochodowego, jego finansowej opłacalności decyduje klient. Dlatego też podstawowym zadaniem zarządu takiego salonu jest zadbanie nie tylko o wysoką jakość sprzedawanych samochodów, lecz także o zadowolenie klienta, a to już osiągnąć trudniej.

Jakie oczekiwania mają klienci w stosunku do salonów samochodowych?

Są dwie grupy klientów salonów samochodowych. Do jednej należą ci, co chcą kupić auto, a do drugiej ci, co już samochody kupili. Samochód to bardzo specyficzny towar. Jeśli kupimy telewizor, to po prostu oglądamy na nim programy, i nie musimy za bardzo się nim przejmować. Podobnie jest z większością sprzętów AGD. O samochód trzeba jednak dbać, należy go serwisować, czasem naprawiać, poddawać okresowym przeglądom, wymieniać w nim oleje i płyny eksploatacyjne itd. Samochodem nie można wyjeżdżać na ulice bez jego zarejestrowania w wydziale komunikacji i bez wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia. Poza wszystkim samochód to stosunkowo kosztowna rzecz w porównaniu z innymi towarami, czy usługami, a nie każdy dysponuje żywą gotówką na jego zakup. Bardzo wiele osób chciałoby kupić auto na kredyt. Niektórzy po jakimś czasie chcieliby swój samochód odsprzedać i kupić nowy. Zapewne marzeniem wszystkim klientów, zarówno tych, co już jakiś pojazd kupili, jak i tych, co dopiero chcą się stać jego szczęśliwymi posiadaczami, byłoby, aby wszystkie sprawy, o których tu napisaliśmy, można było załatwić w jednym miejscu. Jak nas zapewniają pracownicy firmy ADF Auto z Wrocławia, dobrze zarządzane salony samochodowe takie właśnie oczekiwania starają się spełniać.

Oferta dobrego salonu samochodowego

Współczesny, dobry salon samochodowy to już nie tylko zwykły punkt sprzedaży pojazdów, lecz prawdziwy kompleks handlowo-usługowy. Tutaj można tak samo kupić nowe, jak i używane auto.  Ta druga opcja jest możliwa, bo salon także tego typu pojazdy skupuje. W ramach jego działalności  funkcjonuje też wypożyczalnia oferująca krótko lub długoterminowy wynajem aut. Standardem chyba już dzisiaj w działalności każdego salonu samochodowego jest załatwianie na miejscu całego wachlarza produktów finansowych, takich jak kredyty, leasingi, czy ubezpieczenia, oraz wykonywanie w imieniu klienta wszystkich formalności związanych z zarejestrowaniem zakupionego pojazdu. Właściciel samochodu nie musi też jeździć daleko w poszukiwaniu warsztatów naprawczych, czy też stacji diagnostycznych, bo także tu na miejscu dokona wszelkich napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych, w tym blacharskich i lakierniczych, a także może zaliczyć obowiązkowy przegląd.

śr. ocena 5 / głosów 6