Cechy dobrego nadmorskiego hotelu

Wypoczynek, wyjazd w biznesie czy krótki wypad nad morze to konieczność znalezienia najpierw właściwego miejsca noclegowego. Oferta na Wybrzeżu jest imponująca i przekrojowa, jaki nocleg wybrać najlepiej? W artykule przyglądamy się cechom dobrego nadmorskiego hotelu. Zapraszamy do lektury.

Położenie

Dobry hotel nad morzem to przede wszystkim hotel w atrakcyjnej lokalizacji. Łatwo do niego dojechać, jest darmowy parking dla samochodów, a samo położenie placówki umożliwia szybkie dostanie się do centrum albo bezpośrednio do morza pieszo lub za pomocą komunikacji miejskiej. Takie rozwiązanie na przykład ułatwi gościom dostanie się do różnego rodzaju rozrywek w mieście podczas trwania złej pogody i ogólnie będzie sprzyjające podczas pobytu urlopowego czy podróży w interesach. Atuty te posiada m.in. Hotel Amber w Gdańsku. To jednak nie wszystkie przymioty dobrego hotelu nad morzem.

Warunki pobytu

Nie mniej ważnym aspektem dobrej oceny hotelu są warunki pobytu, które zapewnia on gościom. Warunki te wyznaczają standard hotelu i informują o rodzaju obsługi, którą taki standard zapewnia. Hotel to nie tylko komfortowe wyposażenie pomieszczeń noclegowych, łazienki z udogodnieniami, telefon, telewizor czy dostęp do internetu. Dobry hotel cechuje wszechstronna obsługa, która potrafi zadbać o potrzeby klienta, jest uprzejma, pomocna i nie narzuca się, a jednocześnie stawia się do pomocy gdy trzeba. Dobrze, jeśli ma kierunkowe wykształcenie i mówi w językach obcych, co poprawia poziom obsługi także zagranicznych gości. Bezpośredni kontakt gościa z hotelem rozpoczyna się przy telefonie do infolinii lub recepcji, dlatego to ważne, by i tu pracowała kompetentna załoga.

Wysokim standardem obsługi i świadczonych usług powinny się cieszyć także hotelowa kuchnia i restauracja. Wyżywienie, w różnej formie, jest często elementem oferty hoteli. Warto więc dbać także i o tę sferę usług, a goście z pewnością docenią to i podzielą się pozytywną opinią w internecie. Dobrze, jeżeli hotel proponuje przynajmniej śniadanie w cenie noclegu, zwiększa to dodatkowo atrakcyjność jego oferty. Dobrze jest również, jeśli hotelowa restauracja ma w menu szereg zróżnicowanych dań, da to gościom większy wybór posiłków i pozwoli jeszcze bardziej docenić kulinarny kunszt personelu gastronomicznego. A ponadto, poza turystami przyciągnie jeszcze miłośników dobrego jedzenia.

Oferta dodatkowa i udogodnienia

Dobry nadmorski hotel dba wszechstronnie o potrzeby swoich gości, dlatego oprócz noclegu, zaoferuje im jeszcze dodatkowe usługi. Wśród nich z pewnością będą wstęp do strefy SPA-wellness, jacuzzi, sauna, ponadto zaoferuje możliwość skorzystania z przestrzeni do uprawiania sportu, wypożyczy niezbędne urządzenia itp. Zadba także o instruktorów – nawet jeśli nie bezpośrednio, to wskaże współpracujące z placówką firmy.

Dobry hotel nad morzem ma wreszcie ofertę elastyczną i sprofilowaną pod kilka grup docelowych gości. Jest przyjazny rodzinom z dziećmi, mając w zanadrzu animatora, pokój zabaw i wydzieloną przestrzeń na powietrzu. Jest przygotowany także do prowadzenia różnego rodzaju imprez, tak biznesowych, jak i celebracji. Dobry hotel z łatwością zadba o przygotowanie szkolenia czy konferencji, dostarczając catering, zapewniając odpowiedniej jakości salę z wyposażeniem i organizując zajęcia integracyjne po ciężkim dniu pracy. Z powodzeniem jednocześnie zorganizuje wesele lub przyjęcie innego typu, proponując wystrój sali oraz wykwintne i dobrane do okazji menu, dbając także o nowożeńców i ich gości w przekrojowy sposób. A wszystkim dotychczas niezdecydowanym zaoferuje atrakcyjne pakiety okolicznościowe!

śr. ocena 5 / głosów 5