4 zalety parkingów strzeżonych

Z parkingów strzeżonych można korzystać jednorazowo, cyklicznie lub na dłuższy okres. W każdym z tych przypadków jest to dla kierowcy bardzo przydatne i dogodne rozwiązanie. Czy rzeczywiście warto korzystać ze strzeżonego miejsca parkingowego? Co można w ten sposób zyskać? W tym artykule zaprezentujemy Ci 4 największe zalety parkowania na terenie takiego obiektu.

parking strzeżony

Spokój i bezpieczeństwo

Największą zaletą parkingów strzeżonych jest oczywiście to, że pozostawia się pojazd w bezpiecznym miejscu. W razie jakichkolwiek niebezpiecznych sytuacji osoba odpowiedzialna za parking jest w stanie zareagować odpowiednio szybko.

Nie ma ryzyka, że ktoś przypadkowo zarysuje auto, np. przy manewrze wymijania i odjedzie bez żadnych konsekwencji – jak bywa to czasem w przypadku miejsc postojowych ulokowanych przy samym pasie ruchu. Oczywiście eliminuje się również w ten sposób prawdopodobieństwo kradzieży pojazdu. Na parking strzeżony decydują się najczęściej (choć nie tylko) właściciele droższych pojazdów lub samochodów z wartościowym wyposażeniem, także firmowym.

Rozwiązanie na brak miejsc parkingowych

Planujesz podróż do stolicy, ale nie wiesz, gdzie zaparkować? Brak wolnych miejsc postojowych to niestety częsty i dość uciążliwy problem w Warszawie.

Dobrym rozwiązaniem będzie całodobowy parking strzeżony, najlepiej taki, który ulokowany jest w obrębie 10 kilometrów od ścisłego centrum. Po stolicy spokojnie można poruszać się komunikacją miejską lub innymi alternatywnymi metodami transportu (np. rowerem). Zostaw auto w bezpiecznym miejscu i ciesz się pobytem.

Opłacalna opcja w wielu przypadkach

Kwestia opłacalności korzystania z parkingów strzeżonych to sprawa bardzo indywidualna. Wszystko powinno opierać się na rozważnych kalkulacjach, przy uwzględnieniu jednostkowych uwarunkowań i potrzeb.

Wiele zależy od aktualnego miejsca postojowego. Jeśli jest ono trudno dostępne, często brakuje miejsc w najbliższym obrębie, a ponadto trzeba uiszczać miesięczną opłatę parkometrową, na pewno warto rozważyć długoterminową rezerwację miejsca na parkingu strzeżonym. Tym bardziej, że przy dłuższych pobytach często można liczyć na atrakcyjne rabaty za postój.

Opłacalne będzie także zaparkowanie na parkingu strzeżonym na czas podróży zagranicznej samolotem. Dla wielu osób dojazd samochodem osobowym jest bardziej komfortową opcją w porównaniu z dojeżdżaniem do lotniska pociągiem długodystansowym z przesiadką w centrum miasta.

Ochrona mienia podczas wydarzeń miejskich

Najbardziej rekomendowane firmy, takie jak Autopomoc24h, oferują parking strzeżony całodobowo, przez 7 dni w tygodniu. To bardzo istotne kryterium wówczas, gdy w mieście często organizowane są cykliczne wydarzenia masowe i mecze sportowe. Podczas takich imprez właściciele pojazdów często muszą mierzyć się z większymi lub mniejszymi uszkodzeniami mienia.

Decydując się na parking strzeżony 24, nie musisz więc martwić się o swój samochód i możesz spokojnie oddać się ważniejszym czynnościom niż ciągłe nerwowe spoglądanie na miejsce postojowe.

śr. ocena 5 / głosów 1