Zrób to sam: mydełko na prezent

Zastanawiasz się nad prezentem dla bliskiej osoby? Chciałbyś czymś ją zaskoczyć, a jednocześnie uszczęśliwić? Wykonując jakąś rzecz samodzielnie możesz nie tylko obdarować kogoś czymś wyjątkowym, lecz również pokazać własny talent! Idealnym, ładnym i pożytecznym prezentem będzie z pewnością pachnące mydełko!

Mydełko – upominek dla każdego

Brakuje nam czasem pomysłów na prezenty dla bliskich osób. Niejednokrotnie zastanawiamy się nad odpowiednim upominkiem – tym bardziej, że okazji jest sporo (imieniny, urodziny, rocznice, święta), a przecież każdy chce innych zaskakiwać i wywoływać uśmiech na ich twarzach! Często prezenty wykonywane samodzielnie są najlepsze – nasz wkład to wówczas nie tylko pieniądze, ale również i czas oraz własna praca. Bardzo interesującym pomysłem na prezent dla najbliższych jest samodzielnie wykonane mydło! Jego wykonanie jest zresztą prostsze, niż się niektórym wydaje!

Mydło to prezent uniwersalny, a przy tym bardzo elegancki. Może mieć rożne kształty, przeróżne kolory, a także wspaniale pachnieć! Niektórzy zatapiają w nim również ozdobne rzeczy, jak płatki kwiatów czy plasterki pomarańczy, co sprawia, że jeszcze ładniej się prezentują. Takie gotowe mydełko wystarczy zapakować w celofan i przewiązać wstążką, żeby prezent był gotowy! Ale jak go właściwie wykonać?
Mydełko – produkty i produkcja

Wykonywanie mydła nie jest trudne, jednak konieczne jest posiadanie odpowiednich półproduktów – chodzi o formy silikonowe, bazy glicerynowe, olejki eteryczne, a także barwniki. Wszystko można bez trudu znaleźć w przestrzeni internetowej – na przykład na stronie znakomitego sklepu EcoFlores. Jeśli chodzi o formy silikonowe, jest ich tam bez liku – prostokątne, owalne, w kształcie masek, zwierząt, pisanek, kwiatów, motyli, serduszek… Na stronie sklepu można też znaleźć duży wybór barwników i olejków zapachowych, które sprawią, że każde mydełko będzie wyjątkowe.

Bazę glicerynową należy rozpuścić w kąpieli wodnej, dodać do niej wybrany barwnik oraz olejek zapachowy, a następnie zamieszać – dla uzyskania jednolitego koloru. Następnie taką stopioną, jeszcze płynną bazę trzeba przelać do wybranej formy silikonowej. W zasadzie po zastygnięciu mydło jest już gotowe! Jeśli jednak ktoś pragnie je dodatkowo urozmaicić, wszelkie suszone kwiaty, zioła czy ziarna kawy należy dodawać do niego wówczas gdy będzie na pół płynne – żeby jeszcze się one połączyły. Jak długo trzeba czekać na zastygnięcie prezentu? Około doby – później można je wręczyć bliskiej osobie!