Zalety lamp wykonanych z betonu

Oświetlenie to bardzo istotny element aranżacji wnętrza. Dotyczy to zarówno samego światła, jak i przedmiotu, który je emituje. Aby uzyskać światło, które wspaniale podkreśli wygląd naszego lokum i nada mu charakteru, mamy do dyspozycji lampy wiszące i stojące, lampy stołowe i kinkiety. Są one wykonywane z różnych materiałów. Jednym z nich jest… beton! Co przemawia za lampami z betonu?

lampy-z-betonu

Lampy wykonane z betonu – charakterystyka

Połączenie oświetlenia z betonem może wydawać się zaskakujące. I rzeczywiście – jest zaskakująco efektowne! Czym charakteryzują się lampy wykonane z betonu i jakie modele są dostępne? Zajrzyjmy do sklepu Kolorowe Kable:

Obecnie oddajemy klientom do dyspozycji dwie serie oświetlenia wykonanego z betonu. Pierwsze są lampy wiszące składające się z kabla w oplocie o wybranym przez klienta wzorze, betonowej oprawki oraz gołej żarówki. Drugi proponowany przez nas model lampy betonowej to także lampa wisząca, z tą różnicą, że tu z betonu wykonany jest abażur zbliżony kształtem do stożka, który osłania żarówkę. Może on mieć w całości kolor szary, naturalny kolor betonu, ale dostępne są też warianty łączone np. z czarnymi albo miedzianymi elementami – mówi przedstawiciel sklepu.

Lampy z betonu to nowoczesne i odważne rozwiązanie. Nie ma co ukrywać: nie sprawdzi się ono wszędzie, jednak miejsca, z myślą o których powstało, zyskają interesujący akcent i wyjątkowy charakter.

Gdzie sprawdzą się lampy z betonu?

„Surowy” beton coraz częściej pojawia się we wnętrzach albo jako element wykończenia, np. okładzina ścienna, albo jako ozdoba. Na razie najczęściej można go spotkać w aranżacjach nowoczesnych, zdominowanych przez takie materiały, jak surowe kamienie i szkło, w których królują: minimalizm, przestrzenność, prostota i geometria. Beton doskonale sprawdza się we wnętrzach utrzymanych w modnym obecnie stylu loft.

Pojawienie się na rynku lamp wykonanych z betonu pozwoliło dopełnić tego typu wnętrza. Dotychczas, aby dobrać odpowiednie do surowej aranżacji oświetlenie, trzeba było namęczyć się przy poszukiwaniach materiałów i form, które będą pasować, albo zadowolić się gołą żarówką. Betonowe oświetlenie to doskonały sposób na to, aby postawić wyjątkowo efektowną kropkę nad i.

Oświetlenie wykonane z betonu sprawdzi się szczególnie dobrze w kuchniach i jadalniach oraz salonach, a także jako element wystroju lokalu utrzymanego w chłodnym nowoczesnym stylu. Szczególnie dotyczy to lamp wiszących z betonowym abażurem – z racji silnego ukierunkowania nie pozwalają one stworzyć światła ambientowego, które równomiernie oświetlałoby całość, ale rozsądnie zastosowane rozświetlą punktowo te elementy, które szczególnie chcemy podkreślić, np. stół w jadalni.

Lampy betonowe są nie tylko niezwykle efektowne, ale też solidne, praktycznie niezniszczalne. Beton trudno uszkodzić, więc raz kupiona lampa będzie nam towarzyszyła latami. Warto więc wybierać rozważnie!