Z jakich materiałów wykonywane są obecnie sztuczne choinki

Chociaż nic nie może równać się zapachowi prawdziwego drzewka, coraz częściej decydujemy się na zakup sztucznej choinki. Ma ona tę przewagę, że może nam służyć przez wiele lat, a ponadto nie sprawia tyle kłopotu, co naturalne drzewko. Odpowiednio dobrana do pomieszczenia będzie nie do odróżnienia od przywiezionej z lasu. Co zatem sprawia, że sztuczne choinki wyglądają jak prawdziwe? Z jakich materiałów są produkowane?

sztuczna-choinka

Myśląc o świątecznych drzewkach, niemal każdy z nas ma w pamięci Święta Bożego Narodzenia z okresu dzieciństwa, kiedy centralne miejsce zajmowała prawdziwa choinka. Jej specyficzny zapach witał gości już od progu i sprawiał, że nic nie mogło się równać magii Świąt. Czasy jednak się zmieniają i obecnie w wielu domach w okresie świat, zamiast naturalnych drzewek, odpowiedni nastrój zapewniają drzewka sztuczne, które dzięki materiałom, używanym do ich produkcji, do złudzenia przypominają prawdziwe.

Sztuczne jak żywe

Często zdarza się, że sztuczna choinka jest nie do odróżnienia od prawdziwej – tłumaczy przedstawiciel producenta sztucznych choinek VirpolSekret tkwi w materiałach, z których są robione oraz w dbałości o najmniejsze szczegóły.

Drzewka oferowane przez producentów pasują zarówno do małych mieszkań jak i do bardziej przestronnych wnętrz.

Choinki z gałązek foliowych z tipsami PE

Sztuczne choinki, w zależności od zastosowanych technik produkcji, mogą imitować jodłę tatrzańską, świerk lub jego odmianę, czyli świerk conica. Aby jak najbardziej upodobnić sztuczne drzewko do prawdziwego, używa się gałązek foliowych, połączonych z tipsami PE, czyli polietylenowymi. Jest to materiał, który najbardziej nadaje się do produkcji sztucznych choinek, jest bowiem wyjątkowo miękki oraz przyjemny w dotyku. Co bardzo ważne, jest elastyczny i odporny na zniekształcenia, zgniecenia, wilgoć czy temperaturę. Ten rodzaj choinek odznacza się przede wszystkim bardzo wysoką jakością, która coraz częściej idzie w parze z niską ceną.

Choinki z folii PCV

Alternatywą dla nieco bardziej ekskluzywnych drzewek są standardowe sztuczne choinki, produkowane z folii PCV. Wybór drzewka, które chcemy ubrać na wigilijną kolację, jest dość duży: może być to imitacja świerku conica, doskonale nadającego się do małych mieszkań, jodły, tui lub sosny kolumnowej. Siłą tego rodzaju drzewek jest ich prostota, idąca w parze z niską ceną. To doskonały wybór dla osób ceniących sobie tradycję.

Choinki żyłkowe

Na koniec warto wspomnieć o choinkach żyłkowych, kiedyś święcących prawdziwe triumfy, dzisiaj wybieranych coraz rzadziej przez klientów. To, co było ich największym atutem, czyli długie, sztywne igły nawiązujące wyglądem do sosny, szybko okazało się ich wadą. Podczas przechowywania ulegały bowiem trwałemu odkształceniu.

śr. ocena 5 / głosów 6