Szelki stylowym dodatkiem do ślubnego garnituru

W szale ślubnych przygotowań kwestia ubioru Pana Młodego często schodzi na dalszy plan, przyćmiona problemem wyboru sukni i dodatków Panny Młodej. Tymczasem również męski strój w tym uroczystym dniu powinien być dopracowany w każdym calu.

szelki

Na przestrzeni dziejów ilość dodatków dedykowanych mężczyznom ulegała systematycznemu zmniejszaniu. Na przełomie XX i XXI wieku branżę odzieżową kompletnie zdominowała moda damska. Ostatnio jednak tendencja ta odwraca się i również panowie mają możliwość poszukiwania atrakcyjnych stylizacji – zapewnia nasz rozmówca z firmy Pro-gal.

Często wystarczy w tym celu sięgnąć po niemal zapomniane, choć dawniej bardzo popularne dodatki, jak choćby szelki.

Szelki do garnituru, czyli klasyczna elegancja

Największym wrogiem szelek są szeroko rozpowszechnione paski, które zastąpiły i w końcu niemal całkowicie wyparły to poprzednie rozwiązanie. Obecnie większość spodni sprzedawanych w sklepach posiada szlufki na pasek, co stanowi dodatkowe utrudnienie dla szelek w tej zaciętej rywalizacji.

Jednak według tradycyjnej etykiety szelki są znacznie elegantszym sposobem podtrzymywania spodni i zdecydowanie warto sięgać po nie, kiedy zakładamy garnitur. Wybór paska jest niedopuszczalny, jeśli nosimy kamizelkę, ponieważ w tym zestawieniu jest on mocno eksponowany, przez co przyciąga uwagę  w nie koniecznie pożądanym miejscu.

Pan Młody też może olśniewać

Większość Panien Młodych z okazji ślubu decyduje się na szycie sukni, co pozwala w indywidualny sposób dobrać jej krój i ukryć wszelkie niedoskonałości. W przypadku mężczyzn nie istnieje możliwość schowania brzuszka pod pięknymi falbanami, czy ściśnięcie się gorsetem. Najskuteczniejszą sztuczką poprawiającą figurę pana ubranego w garnitur, są właśnie szelki.

W przeciwieństwie do paska, szelki nie podkreślają szerokości w pasie i nie dzielą brzucha na dwie „oponki”. Spodnie garniturowe do szelek posiadają zwykle nieco wyższy stan, co pomaga przywrócić proporcje sylwetki, wydłuża nogi i elegancko zakrywa nieco większy brzuszek – wyjaśnia ekspert ze sklepu internetowego eszelki.pl.

Dlaczego powinieneś wybrać szelki?

Wielki powrót szelek zawdzięczamy przede wszystkim modzie na stylizacje vintage, w dużej mierze inspirowanej filmami takimi jak „James Bond” i „Wilki z Wall Street”. Jeśli sięgniesz po nie szykując swój ślubny garnitur, z pewnością uzyskasz wspaniały efekt i wyróżnisz się spośród większości panów, którzy zapewne przyjdą w paskach. Poprawisz optycznie proporcje swojej figury, a także zabezpieczysz się przed nieprzyjemnym uciskiem podczas posiłków.