Rodzaje kółek do mebli

W obecnych czasach wszyscy przykładamy wagę nie tylko do atrakcyjnego wzornictwa mebli, ale także do ich funkcjonalności. Cenimy przede wszystkim meble komfortowe i mobilne, które bez wysiłku przesuniemy w inne miejsce. Meble wyposażone w kółka sprawdzają się nie tylko w przestrzeni domowej, ale także w biurach, przychodniach i szpitalach. Najczęściej w kółka wyposażone są fotele, krzesła, szafki, stoliki i łóżka. Poznaj najpopularniejsze rodzaje kółek do mebli i dowiedz się, jakie są ich największe zalety.

kolka-do-mebli

Jakie powinny być idealne kółka meblowe? Jakie ich rodzaje znajdziemy na rynku oraz gdzie szukać akcesoriów meblowych najwyższej jakości? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te pytania, znalazłeś się we właściwym miejscu.

Kółka meblowe – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Szukając idealnych kółek meblowych, należy kierować się głównie takimi parametrami jak średnica, solidność i sposób mocowania, który uzależniony jest od rodzaju mebla. Oczywiście, istotne są także inne funkcje, które gwarantują komfortowe i bezpieczne użytkowanie mebla oraz estetyka kółek. Bogaty wybór kółek meblowych wysokiej klasy oraz innych akcesoriów meblowych takich jak zawiasy, rolki i stopki znajdziemy w ofercie cenionego producenta, który cieszy się zaufaniem klientów jak Stawik Andrzej. Wytwarzanie artykułów z tworzyw sztucznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Najlepsze kółka meblowe

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na tworzywo, z których zostały wykonane kółka meblowe. Pamiętajmy, że nikt nie chce, aby kółka rysowały delikatną podłogę. Dlatego warto wybrać kółka obrotowe gumowane, które świetnie sprawdzają się na panelach i płytkach. Co więcej, tego typu kółka zapewniają cichą pracę, co ma spore znaczenie w przypadku wnętrz biurowych. Warto zwrócić uwagę także na kółka z hamulcem, które zapobiegają przemieszczaniu się biurowych szafek. Ostatnia istotna kwestia to sposób montażu kółek, który uzależniony jest od typu mebli. Na rynku znajdziemy kółka wyposażone w trzpienie gwintowe, trzpienie z tulejką i blaszki. Pamiętajmy, żeby odpowiednio dopasować wielkość kółka i sposób jego montażu do konkretnego mebla.

Kółka obrotowe gumowane są niezwykle popularne i potrafią przemienić zwykły stolik lub fotel w funkcjonalny, mobilny i nowoczesny mebel. Zanim zdecydujemy się na zakup kółek, zastanówmy się, jaka średnica będzie odpowiednia oraz czy interesują nas kółka z hamulcem, czy bez. Pamiętajmy również, żeby zwrócić uwagę na sposób ich montażu oraz na estetykę ich wykonania.