Najlepsza reklama uliczna w technologii świetlnej LED

Szukasz skutecznego sposobu na wyróżnienie twojej firmy na tle konkurencji? Zależy ci nie tylko na stałych klientach, którzy od dawna cenią twoje usługi, ale chcesz przyciągać także zainteresowanie przechodniów? Zadbaj o dobrą formę reklamy zewnętrznej. Jeżeli siedziba twojego przedsiębiorstwa znajduje się w mieście, najlepiej sprawdzą się reklamy świetlne LED.

Aby reklama zewnętrzna skutecznie przyciągała klientów, musi wyróżniać się na tle innych szyldów oryginalnością i wysoką estetyką – przekonuje nasz rozmówca z agencji reklamowej GKR-Group.

Nie bez znaczenia jest wykorzystanie światła i ruchu, które w sposób naturalny przykuwają uwagę. Wszystkie te wymagania możemy spełnić przy wykorzystaniu technologii LED.

Reklama świetlna LED

Technologię LED wykorzystuje się m.in. do podświetlania szyldów, ale również do produkcji liter czy innych kształtów (np.  logo) o różnych wielkościach. Takie reklamy są wyjątkowo estetyczne. Nowoczesny design i gra kolorów skutecznie przyciąga uwagę klientów zwłaszcza po zmroku, stając się narzędziem marketingowym i jednocześnie ozdobą przestrzeni miejskiej.

Zalet sięgnięcia po taką formę reklamy jest wiele. Po pierwsze, podświetlenie LED jest energooszczędne. Świetlówki tego typu pobierają niewiele mocy, a po przesunięciu włącznika, gasną lub zapalają się w błyskawicznym tempie. Taką reklamę bez trudu podłączysz do każdej instalacji elektrycznej, gdyż brak tu szczególnych wymagań.

Nie bez znaczenia jest też ich trwałość. Do konstrukcji reklam świetlnych LED nie używa się elementów szklanych ani ruchomych, co oznacza, że takiej instalacji nie sposób uszkodzić. W przeciwieństwie do neonów, reklamy świetlne LED są zdolne przetrwać nawet poważne upadki i uderzenia. Z  kolei w porównaniu ze zwykłymi żarówkami, świetlówki LED są znacznie wydajniejsze – świecą nawet 25 razy dłużej.

Reklamowe panele LED

Reklamy świetlne LED to także panele z dynamicznie wyświetlanym tekstem i grafiką. W takich panelach można wykorzystywać różne kolory, a możliwości projektowania animacji są praktycznie nieograniczone. Animowany tekst i obraz, który zmienia się w niewielkich odstępach czasu, jest najlepszym sposobem na przyciągnięcie wzroku przechodniów.

Choć panele reklamowe LED kojarzą się przede wszystkim z niewielkimi reklamami umieszczanymi za szybą lokalu, nowoczesne rozwiązania umożliwiają tworzenia także dużych modułów, przeznaczonych do instalacji na zewnątrz budynku. Dzięki temu na sięgnięcie po nie decydują się już nie tylko małe, lokalne firmy, ale także duże przedsiębiorstwa.

Ciekawym rozwiązaniem jest dzielenie pojedynczych paneli reklamowych LED na kilka niezależnych od siebie obszarów. Oznacza to, że na jednym panelu może znaleźć się np. statyczne logo i dwa, zmieniające się niezależnie napisy. Co więcej, treść wyświetlaną na panelu można dowolnie zmieniać, za pomocą prostych narzędzi programujących.

Podsumowując, reklamy świetlne LED są znakomitą formą promocji firmy w przestrzeni miejskiej. Gra światłem i dynamika wyświetlanych treści to najlepsze sposoby na wzbudzenie zainteresowania. Jakość rozwiązań w technologii LED przekłada się z kolei na oszczędności i niesamowitą trwałość tak wykonanych reklam.