Kiedy przydaje się katalog interaktywny?

Elektroniczne publikacje są jednym z bardziej skutecznych sposobów, w jaki firma może przedstawić klientowi swoją ofertę. Jest to również, bez wątpienia, metoda nowoczesna, wygodna i atrakcyjna w odbiorze. Jednym z rodzajów publikacji elektronicznych jest katalog interaktywny. Wyjaśniamy, w jakich sytuacjach może się on przydać.

katalog-interaktywny

Zalety publikacji elektronicznych

Elektroniczne publikacje mają wiele zalet, które sprawiają, że są one bardzo atrakcyjne dla wszystkich przedsiębiorców. Korzystać z nich powinni przede wszystkim ci, którzy poważnie podchodzącą do kwestii marketingowych oraz ekologicznych.

Elektroniczne publikacje nie tylko zapewniają duże oszczędności, ale są także świetną alternatywą dla tradycyjnych, drukowanych materiałów reklamowych. Oczywiście, nie muszą one kompletnie zastępować druku. Wręcz przeciwnie – najczęściej stanowią jego dopełnienie. Ponadto, pozwalają na ograniczenie zużycia papieru, a dzięki ich mobilności można otwierać je na różnego rodzaju nośnikach.

Katalog interaktywny i jego zastosowanie

Dzięki katalogowi interaktywnemu można zamienić dotychczasowe, tradycyjne publikacje na mobilne, a tym samym wygodniejsze w użytkowaniu. Z łatwością można zapisywać je na pendrivach, płytach CD, stronach internetowych, urządzeniach mobilnych oraz w formie prezentacji offline. Ponadto, katalogi interaktywne dają użytkownikom wiele możliwości.

Katalogi interaktywne służyć mogą na wiele sposobów. Najczęściej wykorzystuje się je do prezentacji produktów lub oferty usług. Można udostępniać je chociażby na stronie internetowej firmy, co ułatwi klientom proces decyzyjny. Z ich pomocą można również zaprezentować swoją ofertę produktową kontrahentom, bez konieczności pokazywania fizycznych produktów. Mogą więc być elementem działań marketingowo-reklamowych.

Tego typu katalogi są z pewnością innowacyjnym sposobem przedstawiania swojej oferty, dzięki którym klient lepiej zinterpretuje nasz przekaz. Co więcej, dzięki jego atrakcyjnym funkcjom, takim jak prezentacja modeli 3D w dowolnej skali, oferta pozostanie w jego pamięci na długo.

Podsumowując, katalogi interaktywne to przydatne narzędzia, którymi powinno posługiwać się każda nowoczesne przedsiębiorstwo. Ich stworzenie najlepiej jest zlecić profesjonalnej firmie, takiej jak chociażby firma ePublikacje. Doświadczenie i umiejętności pracujących tam specjalistów sprawi, że otrzymany produkt z pewnością spełni wasze oczekiwania, a wasza oferta przedstawiona zostanie w sposób nowoczesny i przyjemny w odbiorze.

śr. ocena 5 / głosów 6