Jakie kwiaty wybrać na Dzień Matki?

Co roku mamy ten sam dylemat: co tym razem podarować kochanej mamie w dniu jej święta? Najprostsze rozwiązania okazują się najlepsze. Jak każda kobieta, również nasza mama będzie z pewnością zachwycona bukietem kwiatów, do którego można dołączyć liścik z życzeniami. W jaki sposób dobrać odpowiednie kwiaty dla mamy? Postaramy się co nieco podpowiedzieć w poniższym artykule.

Kwiaty idealnym wyborem na prezent dla mamy

Podarowanie kwiatów kobiecie jest oznaką szacunku. Powstały nawet opracowania, które omawiają, jakie uczucia oznaczają poszczególne rodzaje kwiatów oraz ich kolory. Wiadomo jednak, że nikt nie podaruje kwiatów z okazji Dnia Matki, nie mając na myśli miłości i serdeczności. Rozglądając się po kwiaciarniach można dostać zawrotu głowy – kwiatów w różnych aranżacjach jest całe mnóstwo. Warto jednak pamiętać, że wybierając prezent na Dzień Matki, nie musimy decydować się wyłącznie na kwiaty cięte – miłym podarkiem mogą okazać się również kwiaty doniczkowe.

Kwiaty cięte czy doniczkowe?

Jeżeli chodzi o kwiaty cięte, niektóre z nich mają swoją symbolikę. I tak róże oznaczają miłość, niezapominajki – pamięć, goździki – szacunek, a tulipany – wdzięk i elegancję. Czasami warto zdecydować się na bardziej oryginalny pomysł i wręczyć mamie bukiet złożony np. ze słoneczników, które dumnie będą prezentować się w pokoju i przypominać o słonecznych dniach.

Niezwykle urodziwe są także kwiaty w wersji doniczkowej. Można je zarówno wyeksponować w domu lub mieszkaniu, jak i udekorować nimi ogródek. W tym przypadku również warto przyjrzeć się niecodziennym roślinom, takim jak piękne orchidee czy eustomy, ale duży, rozwijający się storczyk powinien przynieść tyle samo radości.

Postaw na różnorodność

Rodzaj kwiatu to jedna sprawa, ale symbolika dotyczy także ich koloru. Białe kwiaty oznaczają niewinność i czyste intencje, czerwone – gorącą miłość, a różowe (kolor pośredni miedzy dwoma wcześniej wymienionymi) – przyjaźń. Najbezpieczniejszym wyborem będzie bukiet złożony z wielokolorowych kwiatów, dzięki czemu barwy schodzą na drugi plan – liczy się miły gest i różnorodność. Marginalne znaczenie ma natomiast liczba kwiatów w bukiecie. W przypadku kwiatów doniczkowych wybór jest raczej prosty, a jeżeli chodzi o kwiaty cięte – ich liczba zależy od uznania obdarowującego.

– Mama z pewnością będzie zadowolona nawet z najmniejszego prezentu, co wcale nie oznacza, że należy iść na łatwiznę. Duży, kolorowy bukiet kwiatów będzie nie tylko symbolem pamięci o mamie, ale również ładną ozdobą pomieszczenia, w którym się znajdzie – zapewnia specjalista z firmy Kwiaty Upominki z Rybnika, która oprócz kwiatów ciętych i doniczkowych oferuje swoim klientom różnego rodzaju prezenty, upominki, dekoracje balonowe oraz firany i zasłony.

śr. ocena 5 / głosów 1