Jakie książki najczęściej wybierają kobiety?

Nie jest tajemnicą, że kobiety i mężczyźni różnią się często w swoich upodobaniach. Różnice te można zauważyć zarówno w preferowanych zapachach, smakach, ale także w obszarze zainteresowań, już od najmłodszych lat. Jeżeli zastanawiasz się, jaka książka byłaby idealnym prezentem dla kobiety, spróbujemy ułatwić ci wybór.

ksiazki

Na przestrzeni ponad 25 lat doświadczenia w branży księgarskiej, pracownicy Wydawnictwa Bernardinum mieli okazję dokładnie przyjrzeć się upodobaniom czytelników. Na podstawie poczynionych obserwacji można łatwo wskazać na książki lubiane przez panie i te, które znajdują sympatię czytelników płci męskiej.

Przepis na szczęśliwą rodzinę

To właśnie kobiety, żony i matki dbają najlepiej o atmosferę spokoju i ciepła domowego ogniska. Wiele pań nie zdaje się w tej kwestii wyłącznie na swoją intuicję, lecz szuka także możliwości poszerzania wiedzy w tym zakresie.

Od wielu lat to właśnie kobiety tworzą najliczniejszą grupę czytelników, sięgających po książki dotyczące psychologii rodziny, duchowości i radzenia sobie z problemami życia codziennego. Mądrze opracowane propozycje wydawnicze umieją też w subtelny sposób dotykać najbardziej intymnych sfer życia rodzinnego.

Jak radzą sobie inni?

Równie dużą popularnością wśród pań cieszą się rozmaite poradniki. Często okazuje się bowiem, że wiedza i praktyka wyniesione z domu rodzinnego nie są wystarczające do radzenia sobie z ciągle nowymi wyzwaniami nowoczesności.

Jak połączyć pracę i życie domowe, nie tracąc przy tym całej energii? Co można zmienić w życiu, żeby czerpać z niego jeszcze więcej satysfakcji? Jak nawiązywać i utrzymywać dobre relacje z dzieckiem w dobie Internetu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdują się w licznych propozycjach książkowych z katalogu Wydawnictwa Bernardinum.

Świat kulinariów

Gotowanie jest najważniejszą domeną kobiet, a pomysłów w tym obszarze nigdy nie za wiele. Książka kucharska jest idealnym pomysłem na prezent przede wszystkim dla tych pań, które kochają gotować i eksperymentować w kuchni. Co więcej, takie pozycje można znaleźć w naprawdę pięknych wydaniach, np. oprawione w skórę, dzięki czemu niosą one w sobie nie tylko interesujące treści, ale też zachwycają wyglądem.